Błękitni i Czarni remisują [FOTO]

Zawodnicy Błękitnych Wronki i Czarnych Wróblewo zremisowali swoje wyjazdowe spotkania w 17. kolejce okręgówki. Wróblewianie zdołali odrobić trzybramkową stratę. Natomiast bohaterem wronczan został bramkarz Jarosław Jezierski.

Pokaz siły charakteru Czarnych
W 72. minucie, po bramce strzelonej przez zawodnika Pogoni na 3:0, nikt nie dawał szans Czarnym na remis, nie mówiąc już o wygranej. Nadzieję na chociaż punkt dało trafienie Maksymiliana Biedziaka. Po tej sytuacji Czarni dostali przysłowiowego wiatru w żagle i już parę minut po pierwszej bramce padł kolejny gol autorstwa Mateusza Bugaja. Pod koniec spotkania wynik spotkania na 3:3 ustalił Patryk Starzonek, który popisał się pięknym uderzeniem prosto pod poprzeczkę. Pochwała należy się całemu zespołowi i m.in Krzysztofowi Aniołowi, który nie dał się pokonać, stojąc oko w oko z napastnikiem gospodarzy.
Błękitni remisują w starciu z Orłami
Błękitni Wronki zremisowali 1:1 w wyjazdowym meczu, w którym przeciwnikiem były Orły Pniewy. Najważniejszy pojedynek w tej kolejce dostarczył wielu emocji, od wyniku tego spotkania zależał układ czołówki tabeli. W przekroju całego meczu Błękitni mogą uznać punkt wywieziony z Pniew za cenną zdobycz.
W pierwszej połowie spotkania to wronczanie byli nieznacznie lepszym zespołem. Zawodnicy mądrze rozgrywali i dłużej utrzymywali się przy piłce. Bramka autorstwa Wojciecha Domagały, po podaniu Jakuba Wyrowskiego, była efektem dobrej gry w tej części spotkania. Jednak Orły potrafiły się odgryźć i gdyby wykorzystali wszystkie swoje sytuacje, to oni schodziliby na przerwę prowadząc mecz.
Po zmianie stron role się odwróciły. Orły z minuty na minutę przyspieszały grę i atakowały coraz groźniej. Wronczanom pozostało bronić dostępu do własnej bramki i czekać na dobrą okazję do kontrataku. Takie okazje Błękitni mieli, jednak ich nie wykorzystali. Za to gospodarze doprowadzili do wyrównania i brnęli dalej, aby przechylić szalę na swoją korzyść. Jednak ich próby również były nieudane. Wielokrotnie świetnie bronił Jarosław Jezierski, który był najlepszym zawodnikiem wronieckiego klubu w tym meczu. Gdyby nie jego dobra postawa w bramce, wronczanie najpewniej wracaliby z Pniew bez punktu.
Klasa okręgowa grupa: Poznań (zachód)
1. Sokół Pniewy 41
2. Orły Pniewy 41
3. Pogoń Lwówek 38
4. Płomień Przyprostynia 37
5. Błękitni Wronki 34
6. Mawit Lwówek 28
7. Sparta Szamotuły 27
8. Lipno Stęszew 20
9. Czarni Wróblewo 19
10. Spójnia Strykowo 18
11. Sokół Rakoniewice 17
12. SSG Kamieniec 12
13. Sokół Duszniki 10
14. Kłos Gałowo 1

Kolejka 17.
Orły Pniewy 1-1 Błękitni Wronki
Płomień Przyprostynia 3-1 SSG Kamieniec
Spójnia Strykowo 1-2 Mawit Lwówek
Sokół Pniewy 5-1 Kłos Gałowo
Pogoń Lwówek 3-3 Czarni Wróblewo
Sokół Rakoniewice 2-0 Lipno Stęszew
Sparta Szamotuły 5-3 Sokół Duszniki

Warta Wartosław ze względu na to, że Warta Sieraków wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej, pauzowała w tej kolejce. Natomiast samo spotkanie zostało zakwalifikowane jako walkower na korzyść wartosławian.
Klasa A grupa: Poznań II
1. SKS 13 Poznań 44
2. Orkan Objezierze 34
3. Warta Obrzycko 32
4. Suchary Suchy Las 29
5. Orzeł Słopanowo 28
6. Rzemieślnik Kwilcz 27
7. Szturm Junikowo (Poznań) 22
8. Nałęcz Ostroróg 22
9. KS Sękowo 20
10. Zieloni Gaj Mały 20
11. Warta Wartosław 18
12. Złoci Złotkowo 15
13. Czarni Kaźmierz 11
14. Warta Sieraków 12*
* – zespól wycofał się z rozgrywek

Kolejka 17.
Warta Wartosław 3-0 Warta Sieraków (walkower)
Rzemieślnik Kwilcz 1-0 Czarni Kaźmierz
Złoci Złotkowo 2-2 Suchary Suchy Las
SKS 13 Poznań 3-1 Nałęcz Ostroróg
Zieloni Gaj Mały 3-2 KS Sękowo
Orzeł Słopanowo 8-5 Orkan Objezierze
Szturm Junikowo(Poznań) – Warta Obrzycko