Błękitni i Czarni remisują [FOTO]

Zawodnicy Błękitnych Wronki i Czarnych Wróblewo zremisowali swoje wyjazdowe spotkania w 17. kolejce okręgówki. Wróblewianie zdołali odrobić trzybramkową stratę. Natomiast bohaterem wronczan został bramkarz Jarosław Jezierski.

Pokaz siły charakteru Czarnych
W 72. minucie, po bramce strzelonej przez zawodnika Pogoni na 3:0, nikt nie dawał szans Czarnym na remis, nie mówiąc już o wygranej. Nadzieję na chociaż punkt dało trafienie Maksymiliana Biedziaka. Po tej sytuacji Czarni dostali przysłowiowego wiatru w żagle i już parę minut po pierwszej bramce padł kolejny gol autorstwa Mateusza Bugaja. Pod koniec spotkania wynik spotkania na 3:3 ustalił Patryk Starzonek, który popisał się pięknym uderzeniem prosto pod poprzeczkę. Pochwała należy się całemu zespołowi i m.in Krzysztofowi Aniołowi, który nie dał się pokonać, stojąc oko w oko z napastnikiem gospodarzy.

Błękitni remisują w starciu z Orłami
Błękitni Wronki zremisowali 1:1 w wyjazdowym meczu, w którym przeciwnikiem były Orły Pniewy. Najważniejszy pojedynek w tej kolejce dostarczył wielu emocji, od wyniku tego spotkania zależał układ czołówki tabeli. W przekroju całego meczu Błękitni mogą uznać punkt wywieziony z Pniew za cenną zdobycz.
W pierwszej połowie spotkania to wronczanie byli nieznacznie lepszym zespołem. Zawodnicy mądrze rozgrywali i dłużej utrzymywali się przy piłce. Bramka autorstwa Wojciecha Domagały, po podaniu Jakuba Wyrowskiego, była efektem dobrej gry w tej części spotkania. Jednak Orły potrafiły się odgryźć i gdyby wykorzystali wszystkie swoje sytuacje, to oni schodziliby na przerwę prowadząc mecz.
Po zmianie stron role się odwróciły. Orły z minuty na minutę przyspieszały grę i atakowały coraz groźniej. Wronczanom pozostało bronić dostępu do własnej bramki i czekać na dobrą okazję do kontrataku. Takie okazje Błękitni mieli, jednak ich nie wykorzystali. Za to gospodarze doprowadzili do wyrównania i brnęli dalej, aby przechylić szalę na swoją korzyść. Jednak ich próby również były nieudane. Wielokrotnie świetnie bronił Jarosław Jezierski, który był najlepszym zawodnikiem wronieckiego klubu w tym meczu. Gdyby nie jego dobra postawa w bramce, wronczanie najpewniej wracaliby z Pniew bez punktu.

Klasa okręgowa grupa: Poznań (zachód)