V edycja Baśniogrodu – dzień drugi [FOTO]

Za nami V Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Baśniogród”, organizowany przez Szkołę Podstawową im. A. Fiedlera w Nowej Wsi. Najmłodsi przenieśli widzów w świat baśni i po raz kolejny udowodnili, że nigdy nie jest za wcześnie na spotkanie z teatrem.

Gdy mówimy o „Baśniogrodzie”, myślimy o edukacji teatralnej w pełnym wymiarze. Dzieci są jednocześnie odbiorcami, twórcami i aktorami w sztuce teatralnej. To wyjątkowe doświadczenie teatralne, podczas którego na jednej płaszczyźnie spotykają się dzieci, ich rodzice oraz nauczyciele. W czasie Przeglądu zachwyca przede wszystkim odwaga i umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, którymi wykazują się młodzi aktorzy. Do tego doskonałe kostiumy i świetne dekoracje oraz rekwizyty, a także wypełniony widzami wroniecki Kinoteatr sprawiają, że uczniowie mogą poczuć się jak największe teatralne gwiazdy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: V edycja Baśniogrodu – dzień pierwszy [FOTO]

Drugiego dnia V już edycji Baśniogrodu wystąpili:

Szkoła Podstawowa im. Agnieszki Bartol w Chojnie,Teatrzyk Motylki „Wróżki Pani Wiosny”, opiekun Małgorzata Jankowska

Przedszkole nr 2 Plac Wolności, Teatrzyk „Walka dobra ze złem”, opiekun Małgorzata Białek

Przedszkole „Przyjaciół Książki” Sieraków, Teatrzyk Słoneczka „Kopciuszek”, opiekun Agnieszka Sokółka
Szkoła Podstawowa im. Agnieszki Bartol w Chojnie, Teatrzyk Witaminki „Witaminki dla księżniczki Marcelinki”, opiekunowie Sylwia Lemańska, Agnieszka Banach-Biedziak

Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Przyborowie, Teatrzyk BAMBINO „Jaś i Małgosia”, opiekun Anna Rais

Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Makuszyńskiego we Wronkach, Teatrzyk Korneliki „Przedstawienie wielkanocne”, opiekun Dorota Bugaj

Podsumowanie „Baśniogrodu” to tradycyjne, wspólne odśpiewanie hymnu Przeglądu i wręczenie upominków dla każdej grupy teatralnej. Tutaj nie ma przegranych i wygranych, każde dziecko, które miało odwagę wyjść na scenę, jest zwycięzcą. Takie inicjatywy jak Przegląd Teatrzyków Dziecięcych dowodzą, że edukacja teatralna ma się dobrze także w mniejszych ośrodkach kulturalnych. Gratuluję organizatorom – Szkole Podstawowej w Nowej Wsi – kolejnego udanego Przeglądu i życzę, aby wystarczyło im sił oraz pomysłów na kolejne edycje, bez których nie potrafię już sobie wyobrazić teatralnych Wronek.

fot. Marcin Pomianowski – Wroniecki Ośrodek Kultury