Moc, energia, adrenalina…

Sześć lat temu grupa uczniów, w której funkcję administratora pełnił Kacper Bąk, zorganizowała I turniej Robotyki i E-sportu. Pieczę nad młodzieżą trzymała Karolina Pawlak, ale nie pozostawała obojętna na działania podopiecznych i sama pomagała w organizacji przedsięwzięcia. Leś-Tech, bo o nim mowa, stał się słynny w całym powiecie, znany w województwie i mówiono o nim na wielu politechnikach w kraju. 

Rozmachu impreza nabrała w roku 2012, kiedy to na wroniecki turniej zawitali zawodnicy nie tylko z powiatu, ale i z różnych zakątków naszego kraju. Każda konkurencja miała przypisaną osobę, która była odpowiedzialna za jej przeprowadzenie oraz utrzymanie organizacyjnego porządku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki w Counter Strike.
Dziś formuła jest nieco inna, a przekonać się o tym będziemy mogli już w najbliższą sobotę (04.03.), gdzie do walki między sobą staną zawodnicy, którzy zarejestrowali się do 12 lutego. Wrażeń z obserwowanych rozgrywek dostarczyć mają nam takie tytuły jak: „FIFA 17”, „Heart Stone” czy „League of Legends”. Rozpoczęcie jednego z ważniejszych wydarzeń we wronieckim kalendarzu nastąpi w najbliższą sobotę tj. 4 marca o godzinie 10:00 w Szkole na Leśnej.

Będzie można zapoznać się z nowymi technologiami stworzonymi przez uczniów klas technicznych naszej szkoły tj. przenośna bateria słoneczna do ładowania telefonów, komputer old i olej, power bank w drewnie, robot Line Follower oraz drukarka 3D.

Sprzęt, na którym odbędą się zmagania uczestników jest nowoczesnym wyposażeniem szkoły, z którego na co dzień korzystają uczniowie podczas zajęć programowania i innych. Formę jaką obrał Leś – Tech zawdzięczamy pracy i pomysłom uczniów z klas technicznych szkoły na Leśnej oraz nauczycieli  Doroty Adamskiej,  Jagody Wachowiak, Roberta Rasia wspieranych przez panią dyrektor szkoły Monikę Kozber oraz pozostałych nauczycieli.zachęca SZKOŁA do udziału w sobotniej imprezie

Wszystkich gorąco zapraszamy.

CZYTAJ WIĘCEJ: V edycja Leś-Techu przeszła do historii

Dla tych, którzy ciekawi są, jak było kiedyś.