Baśniogród już po raz piąty!

Niezwykłe postaci z bajek i baśni zagoszczą w sali kinoteatru w połowie kwietnia. To właśnie tam odbędzie się czwarta edycja Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych BAŚNIOGRÓD, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Nowej Wsi oraz WOK. Sala kinoteatru specjalnie na tę okazję zmieni się nie do poznania.

Przegląd teatrzyków odbędzie się w dniach 15 i 16 marca 2017 r., od godz. 9:00, wstęp wolny.
Baśniogród tradycyjnie otworzy wspólny śpiew hymnu przeglądu – piosenka z „Akademii Pana Kleksa” pt. „Witajcie w naszej bajce”. W tym roku na scenie wystąpi 281 aktorów z 12 szkół i przedszkoli z Gminy Wronki, a także Przedszkola w Sierakowie i zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przyborowie.

W 2014 r. przegląd przyjął nazwę BAŚNIOGRÓD pierwotna jego nazwa to „Dzieci Dzieciom”. Nazwę wyłoniono w szkolnym konkursie, w którym udział wzięli uczniowie klas III do VI. Twórcą nowej nazwy była Joanna Szablewska, uczennica klasy VI, natomiast plakat, który informował o inicjatywie, został zaprojektowany przez Mateusza Solarskiego, wówczas ucznia klasy III B.

Swoją obecność na występach zapowiedzieli: Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi, Prywatne Przyzakładowe Przedszkole „AMICA KIDS”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka we Wronkach, Przedszkole nr 1 „Bajkowy Świat” we Wronkach, Prywatne Przedszkole „MALI ODKRYWCY”, Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa w Biezdrowie, Szkoła Podstawowa im. Agnieszki Bartol w Chojnie, Przedszkole nr 2 Plac Wolności, Przedszkole „Przyjaciół Książki” Sieraków, Szkoła Podstawowa im. Agnieszki Bartol w Chojnie, Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Przyborowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Makuszyńskiego we Wronkach.

Wszyscy uczestnicy otrzymają gratulacje, podziękowania za wspólną zabawę oraz nagrody. Na najmniejszych mieszkańców naszego miasta czeka moc artystycznych wrażeń!