Trzeba skończyć to, co zaczęliśmy…

Zauważyć można powracający trend, jakim jest spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu w swojej okolicy. Często sami staramy się zrobić coś, co urozmaici uprawianie aktywności. We Wronkach z pomocą przyszedł Budżet Obywatelski. Jak postępy ? Sprawdźcie sami.

Od 2014 r. wronczanie mogą przedstawić swoje pomysły na usprawnienie gminy a następnie wdrożyć je w życie poprzez głosowanie na nie w projekcie obywatelskim. W każdej z edycji zgłaszanych jest wiele pomysłów, które mają pośredni lub bezpośredni wpływ na rozwój i krzewienie kultury fizycznej oraz integrację mieszkańców. Niestety wykonanie tych projektów nie zawsze jest tak samo łatwe, jak oddanie na nie głosu w konkursie.

Projekt zagospodarowania terenu rekreacyjnego przy ul. Nadwarciańskiej we Wronkach do użytku oddany został 17 grudnia 2015 roku. Włodarze jednak widzą, że stan zakończonej inwestycji nie jest na tyle zadowalający, by pozostawić ją bez dalszej ingerencji, dlatego też w minionym roku zrealizowano dodatkowe nasadzenie zieleni oraz zaplanowano kontynuację wzbogacenia flory na rok obecny.

Do niedawna w martwym punkcie stała budowa budynku kulturalno-socjalnego na Zamościu, który ma pełnić funkcję świetlicy dla mieszkańców oraz szatni dla zawodników drużyny piłkarskiej. Ostatecznie wspólnymi siłami ustalono, że dodatkowe środki, by zrealizować inicjatywę tak jak się należy pozyskane zostaną z innej inwestycji (budowy chodników na ulicy Łąkowej i Gajowej). Odpowiednia uchwała zostanie podjęta najprawdopodobniej na najbliższej sesji, co pozwoli na rozpoczęcie inwestycji zgodnie z najkorzystniejszą ofertą złożoną w postępowaniu przetargowym.