Światowy Dzień Kota

Święto kota w Polsce obchodzimy co roku 17 lutego. Święto ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka.

Od 2006 roku w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Kota, zaczerpnięto je z Włoch, bo tam po raz pierwszy świętowano ten dzień właśnie 17 lutego, ale 1990 roku.

Święto o kotach i dla kotów,
wymyślone, po to by rasowe czy dachowce były lepiej traktowane, wiadome jest oczywiście to, że należy o nie dbać nie tylko od święta, ale także w ciągu roku.

W czym kot jest lepszy od psa?                    

– chociażby dlatego, że jest świetnym pieszczuchem,                                                  – głaskanie kotów, nie dość, że jest przyjemne, to również zapobiega depresji

Koty są bohaterami wielu tak uwielbianych przez dzieci bajek, a często również przez nas, takich jak chociażby, każdemu znany Tom and Jerry.

Powstało również wiele filmów o tych zwierzakach, np. Garfield czy Kot w butach.

Koty na dobre wpisały się w kulturę. Zaś w języku polskim możemy znaleźć frazeologizmy związane z nimi takie jak: pogonić komuś kota, odwracać kota ogonem, mieć kota, kocie ruchy i jeszcze kilka innych.

Wielu internautów tworzy tak zwane fanpage z memami o kotach, np. Kotter, do których polubienia zachęcamy, szczególnie wielbicieli kotów.              

* fanpage – strona internetowa np. na Facebooku, na której każdy może dodać post, polubić bohatera fikcyjnego lub prawdziwego.                                                                   * memy- obrazki, zdjęcia ze śmiesznym tekstem.

Jak dbać o kota?

Koty są wielkimi indywidualistami. Nie można ich tak podporządkować jak psa. Ale często podobnie jak pies wybierają sobie osobę, którą preferują, i której są absolutnie oddane. Koty nie lubią rozgardiaszu, ale też bardzo nie lubią być same, potrafią robić wtedy brzydkie rzeczy np. nasikać na blat kuchenny… Koty nie lubią zmian, są przywiązane do miejsc, nie lubią też nowych domowników zwłaszcza zwierzęcych. A przede wszystkim nie można ich uogólniać, każdy kot jest inny.mówi Natalia Hoffmann           

A Wy jak sądzicie, jakie byłoby nasze życie bez kotów?