Bieg Noworoczny możemy uznać za udany

Jak co roku, 1 stycznia, pierwszy dzień Nowego Roku wronczanie zaczynają na sportowo. W wydarzeniu wzięło udział 172 uczestników, z czego biegaczy aż 144, a osób uprawiających nordic walking 28.

W pierwszym z cyklu Grand Prix Wronek, biegu Noworocznym wzięło udział aż 172 uczestników, co, biorąc pod uwagę pogodę i termin, jest ogromnym sukcesem.
Linia startowa wyznaczona była na boisku treningowym KKS Lech Poznań.
Na sygnał, dany przez Roberta Dornę – zastępcę burmistrza, wszyscy wystartowali, pełni energii i radości z możliwości uprawiania sportu.
Mimo iż bieg miał charakter rekreacyjny, to jednak zawodnikom zależało na czasie, co było widać, gdy na metę z czasem 28:45 dobiegł Marek Chołota, warto dodać, że trasa liczyła nieco ponad 7 km.
W przypadku kobiet bliźniaczo dobiegły Arleta Błoch i Natalia Gorgiel z czasem 36:56.
Wśród chodziarzy na mecie pojawili się jako pierwsi Izabela Okrzesik-Frąckowiak i Jacek Janicki.
Zgodnie z zapowiedziami po przekroczeniu linii mety wszyscy zawodnicy otrzymali medal, który z pozostałymi medalami wszystkich tegorocznych biegów utworzy jedną całość, z której właściciele będą mogli poczuć niesamowitą dumę i satysfakcję.
Po biegach, uczestnicy udali się do hotelu Olympic na mały poczęstunek, odbyło się również tradycyjne losowanie upominków, ufundowanych przez organizatorów i sponsorów.

Organizatorami Grand Prix Wronek są Gmina Wronki i Wroniecki Klub Biegacza oraz Przedsiębiorstwo Komunalne we Wronkach, Nadleśnictwo Wronki, nie można również zapomnieć o wsparciu Hotelu Olympic.
Wszystkim Biegaczom i chodziarzom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.