Niespodzianka dla podopiecznych programu „Starszy brat, Starsza siostra”

XIV edycja programu „Starszy brat, Starsza siostra” wystartowała z pełną mocą. Niezwykła niespodzianka czekała zarówno starszych braci i siostry jak i tych młodszych.

W czwartek 8 grudnia, dla wszystkich wolontariuszy, koordynatorek, opiekunów i oczywiście dzieci odbyła się wycieczka – niespodzianka, która miała na celu sprawienie, by zapomnieć o codzienności i rutynie oraz pomoc w integracji wszystkich uczestników w DELI Parku. Wszyscy bawili się świetnie. Najlepsze było to, że żaden z uczestników nie wiedział, gdzie jedzie, co zobaczy, a ich miny były bezcenne, sugerujące zaskoczenie, połączone ze szczęściem i niedowierzaniem, tak właśnie powinno się organizować niespodzianki.

siostra_brat_g1216-40

Ideą przewodnią stworzenia DELI Parku jest nauka o przyrodzie i świecie poprzez zabawę. Wszystkie atrakcje i wartości DELI Park łączy przyroda – także motyw przewodni Parku, którym jest DELI Mamut. Jego szczątki odnaleziono na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Na terenie parku można skorzystać z wielu atrakcji i warsztatów, już od połowy listopada jest okazja, aby trafić do krainy świętego Mikołaja.

Po zjedzeniu obiadu, przejściu przez pięknie oświetlony DELI Park, skorzystaniu z parku linowego, warsztatów plastycznych, przyszedł czas na wielkie rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę  świąteczną. A na sam koniec najwspanialsze – spotkanie ze świętym Mikołajem. To, co przeżyli, zobaczyli, to jest i zawsze będzie ich.

Kto wie, a może przyłączysz się za rok do programu „Starszy brat Starsza siostra” i również razem z nimi wszystkimi przeżyjesz podobną niespodziankę?

via Starszy Brat Starsza Siostra Wronki
więcej zdjęć na Facebooku