Biedrowski Pielgrzym

W Biezdrowie stanie kolejna atrakcja, która związana będzie z legendą o powstaniu tejże miejscowości. Prace przy stawianiu rzeźby już ruszyły, niedługo będziemy mogli podziwiać efekty.

Jak już mogliśmy się przekonać wiele razy, mieszkańcy Biezdrowa nie zawodzą w kwestii rozwijania swojego sołectwa. Tak jest i tym razem, mieszkańcy sołectwa Biezdrowo wyszli z pomysłem zwiększenia atrakcyjności swojej miejscowości, z którą wiąże się wiele wspomnień, legend i innych przypowiastek.
Obecnie trwają prace nad przygotowaniem do umieszczenia rzeźby PIELGRZYMA, która, jak cała reszta atrakcji, nawiązuje do legendy, ale ta będzie wyjątkowa, bo o powstaniu miejscowości.
Rzeźba została wykonana przez Eugeniusza Tacika – rzeźbiarza z Binina. Stanie ona na wprost wyjazdu z Biezdrowskich  Osad. Celem postawienia rzeźby jest to, aby każdy gość, pielgrzymi i inni zwiedzający, nie mogli jej nie zauważyć, ma ona zwracać uwagę wszystkich, bez względu na miejscowość, z której ów gość pochodzi.

Zależało nam, żeby każdy przybywający do Biezdrowa gość, czy pielgrzym nie mógł jej nie zauważyć, to będzie takie nasze powitanie i zaproszenie do Biezdrowa.mówi radny Paweł Raszewski

Pomysł ufundowany jest przez gminę Wronki. Uroczyste odsłonięcie ”stojącej legendy” odbędzie się jeszcze przed świętami.

Będziemy mieli kolejny charakterystyczny punkt promocyjny naszej wsi. Żeby przybliżyć wszystkim naszą piękną legendę, przy rzeźbie stanie też tablica informacyjna.mówi bibliotekarka Karolina Matuszewska

pielgrzym-biezdrowo-1pielgrzym-biezdrowo

fot. K. Matuszewska