A Ty? Masz już pomysł na swoją choinkę?

Ozdobą Świąt Bożego Narodzenia jest oczywiście świerk, ubrany staje się choinką. Co roku każdy z nas myśli, jak ubrać drzewko, by było najładniejsze i jedyne w swoim rodzaju, a wzroku od niego nie można byłoby oderwać.  Sklepy oferują nam ogromną ilość ozdób choinkowych, jednak co wybrać, by nasza choinka pasowała do wnętrza i miała swój charakter?


Jednym z tego rocznych „top trendów choinkowych” są ozdoby wykonane własnoręcznie.

Więc jeżeli chcemy mieć jedyną taką choinkę, to poświęćmy trochę czasu i puśćmy wodze fantazji. Sklepy oferują nam wiele materiałów, z których możemy wykonać bajeczne ozdoby nie tylko na choinkę, ale także na stół bożonarodzeniowy.

Najczęstszym pytaniem, jakie sobie zadajemy w przedświątecznym okresie jest: „Gdzie postawić tą choinkę?”
Choinka musi być centralnym punktem domu, to właśnie przy niej powinniśmy jeść wieczerzę. Musi to być miejsce spotkań rodziny. Najlepszą lokalizacją jest salon, w którym najczęściej przebywamy, oglądamy telewizję czy leżymy na sofie. Dobrze jest, aby w pobliżu znajdował się kontakt, by podłączyć lampki choinkowe, bo bez tego święta będą nieciekawe i szare.

A jakie lampki dobrać do naszej choinki?
Wybór lampek zależy od tego, w jakim stylu chcemy udekorować nasze drzewko świąteczne. Najlepszą opcją są lampki białe, o świetle ciepłym bądź zimnym, nie zepsują naszych założeń, a przy tym są bardzo eleganckie. Wszystko zależy od tego, jaki kto ma pomysł na swoją choinkę. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem kolorowych lampek, to polecamy choinkę w stylu tradycyjnym, bo właśnie takie światełka będą odpowiednie. Lecz wszystko zależy od punktu widzenia.

Nie można zapomnieć o najważniejszej ozdobie każdej choinki czyli dekoracji czuba choinki. Może to być gwiazda betlejemska. Ciekawą alternatywą dla gwiazdy betlejemskiej jest wielka kokarda na górze drzewka.

 

Nie masz pomysłu na choinkę? Może Ci pomożemy, w jakim stylu mógłbyś ją udekorować:

 

Jak ubrać choinkę jednokolorową?
Czyli jak ubrać choinkę, by była elegancka. Ten sposób jest bardzo prosty w wykonaniu. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor świątecznych ozdób pasujący lub kontrastujący z wystrojem np. salonu, w którym będzie stała choinka. W tym sezonie króluje biała choinka, ale mogą być to inne kolory, na przykład złoty czy srebrny. Do szarego salonu kontrastującym kolorem będzie czerwień.

Jak ubrać choinkę w stylu skandynawskim?
Choinka w stylu skandynawskim powinna być oszczędna w dekoracje. Powinna stać w koszu wiklinowym czy wiadrze metalowym lub innym tego typu pojemniku. Ozdoby w stylu skandynawskim mogą być różne. Kolorystycznie powinna to być jedna barwa, przechodząca w jej odcienie.

Jak ubrać choinkę w stylu rustykalnym?
Rustykalne drzewko bożonarodzeniowe to połączenie rozmaitych kształtów i kolorów, a także materiałów. Choinka w stylu rustykalnym pięknie prezentować się będzie przyodziana w suszone owoce, dekoracje z papieru oraz słomy. Możliwości są różne wystarczy bujna wyobraźnia.

Jak ubrać choinkę tradycyjną?
Jedna z najpopularniejszych choinek w Polsce. Jest to drzewko ustrojone w kolorowe szklane bombki, czy też domowej roboty pierniczki lub ciasteczka korzenne. Oczywiście tradycją jest łańcuch, wykonany z papierowych kółeczek łączonych ze sobą.

Jak ubrać choinkę nowoczesną?
Nowoczesna – minimalistyczna, bardzo uboga w formie oraz dekoracje. Bombki, łańcuchy, pierniczki czy inne akcesoria choinkowe są tu po prostu zbędne. Liczy się to, aby drzewko było samo w sobie piękne. Najczęściej jest to drzewo żywe w donicy lub ze szkółki, które pachnie lasem. Takie drzewko możemy ozdobić wyłącznie w lampki tego samego koloru.

Jak ubrać choinkę w stylu eko:
Choinka w stylu eko, jak nazwa wskazuje musi być ekologiczna. Tak więc powinna to być choinka żywa, koniecznie w donicy. Udekorowana różnymi szyszkami, suszonymi owocami, laskami cynamonu, orzechami włoskimi czy też małymi jabłuszkami.

Jak ubrać choinkę w stylu glamour?
Choinka glamour powinna od góry do dołu lśnić i błyszczeć się. Jest to choinka pełna magicznego uroku i blasku. Ozdoby powinny być szklane lub kryształowe, mieniące się kolorami lub wprost przeciwnie. Obsypana brokatem i udekorowana łańcuszkiem z piórek będzie idealna.