Pogoda na zbliżające się dni

Prognoza pogody na kolejne dni nie jest zbyt optymistyczna. Jesienno-zimowa aura da się we znaki. Silny wiatr w parze ze śniegiem i deszczem będzie nam doskwierał przez kolejne dni.

Wiatr, który już od dziś dał się we znaki zwiększa swoją prędkość, wiał będzie cały czas z północnego-zachodu. W związku z nasilającym się wiatrem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie:

Ważność: od 2016-12-01 20:00:00 do 2016-12-02 07:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, początkowo z zachodu, po północy z północnego zachodu. Istnieje prawdopodobieństwo 30% wystąpienia lokalnie porywów do 100 km/h.
Prawdopodobieństwo: 90%

Synoptycy zapowiadają przelotne opady śniegu oraz śniegu z deszczem, wieczorami natomiast mogą wystąpić opady samego deszczu. Temperatury wahać się będą od 7°C do 0°C, odczuwalne temperatury będą znacznie mniejsze od tych na termometrach.

Prędkość wiatru zacznie słabnąć dopiero od piątku.

Mamy nadzieję ze koła w samochodach zostały zmienione z letnich na zimowe. A sami kierowcy oraz piesi dobrze przygotowani – ubrani w ciepłe kurtki, szale, rękawiczki i czapki.