Którą postacią z bajki jesteś?

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Redaktorzy portalu postanowili podejść do siebie z dystansem i wybrali postaci, z którymi kojarzą się im koleżanki lub koledzy z redakcji.

Nie oszukujmy się, pierwsze skojarzenia z postaciami z bajek to oczywiście wspomnienia z dzieciństwa. Królewny i rycerze, wróżki i potwory, mówiące zwierzęta i rośliny. Dziś zasięg bajek wydaje się być jeszcze szerszy, to już nie tylko książki, ale animowane filmy telewizyjne i hity kinowe. Wszystkie jednak nadal mają ten sam cel: uczyć jak być dobrym człowiekiem, rozwijać wyobraźnię i zachęcać do marzeń.

Podjęliśmy w redakcji wyzwanie, by wybrać postać z bajki dla każdego redaktora. Okazało się to niełatwym zadaniem. Pod uwagę braliśmy przede wszystkim charakter postaci i jej sposób działania, dopiero w dalszej kolejności wygląd.

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, może i Wy napiszecie dzisiaj przyjaciołom jaką bajkową postać Wam przypominają? To z pozoru proste zadanie zmusiło nas do refleksji i skupienia się na drugim człowieku, a z tym chyba dzisiaj mamy największy problem, by poświęcać swój czas innym.

A teraz poznajcie bajkowe odpowiedniki redaktorów portalu mojeWronki.pl

Wiktoria – Esmeralda „Dzwonnik z Notre Dame”
postaci_z_bajek-1
Najlepsza przyjaciółka dzwonnika. Odważna i bezkompromisowa. Jej zaletami są szczerość i gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy. Liczy się dla niej sprawiedliwość i otwartość na innych ludzi.

Zuzanna – Merida „Merida Waleczna”
postaci_z_bajek-3
Jest nietypową księżniczką, łamiącą stereotypy. Lubi podejmować trudne wyzwania. Odważna buntowniczka, która nigdy się nie poddaje.

Karol – Bolek „Bolek i Lolek”
postaci_z_bajek-4
Starszy brat Lolka, lubi przewodzić i jest gotowy na odkrywanie świata. Choć nie jest superbohaterem to potrafi imponować kreatywnością i uczciwością. Pomocny, często wyciąga młodszego brata z opresji.

Kuba – Maks „Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”
postaci_z_bajek-2
Przyjacielski, potrafi znosić dziwactwa swoich przyjaciół. Odznacza się błyskotliwymi pomysłami i talentem dziennikarskim. Obdarzony niezwykłą wyobraźnią.

Łukasz – Dobromir „Pomysłowy Dobromir”
postaci_z_bajek-2
Młody inżynier pracujący w każdej wolnej chwili nad wynalazkami, mającymi pozwolić na uproszczenie wykonywania wybranej trudnej czynności. W jego głowie aż roi się od pomysłów, które nie od razu okazują się genialne, ale przy pomocy przyjaciół takimi się stają.