40-lecie „Dziewiątki”

To będzie wyjątkowe wydarzenie! 12 listopada „Dziewiątka” będzie obchodziła swoje 40. urodziny. Zapraszamy wszystkich fanów kręgli do wspólnego świętowania.

W 1976 roku Wronieccy Rzemieślnicy powołali do życia Rzemieślniczy Klub Kręglarski „Dziewiątka”. Odbudowano w ten sposób tradycje sportu kręglarskiego we Wronkach, które sięgają XIX wieku i przerwane zostały w okresie okupacji 1939-1945. Dzięki kilku działaczom od 1976 roku jednak powróciły na teren Wronek i są wyróżnikiem sportowym Gminy Wronki po dzień dzisiejszy.

12 listopada 2016 roku będziemy obchodzić uroczyście 40. urodziny naszego klubu. Już od rana na kręgielni odbywać się będą ciekawe wydarzenia, oczywiście również kręglarskie. Zaszczycą nas kręglarskie gwiazdy, w tym Mistrz Świata – Vilmos Zavarko. Będzie więc na pewno można zobaczyć kręglarstwo na najwyższym światowym poziomie. Oprócz tego wiele innych atrakcji…

Zapraszamy wszystkich, i tych którym kręgle obce nie są, ale przede wszystkim tych, którzy o kręglach chcą się dowiedzieć. Szczegóły w planie dnia poniżej.

Plan dnia

Kręgielnia – Wronki, Plac Targowy 5
WSTĘP WOLNY DLA WSZYSTKICH

8:00 – 12:00    Turniej drużynowy

Turniej 4 mieszanych drużyn, z udziałem zagranicznych gwiazd, w tym Mistrza Świata – Vilmosa Zavarko, oraz zawodników polskich, m.in. aktualnego Mistrza Polski – Jakuba Osiewicza a także aktualnie najlepszych zawodników klubu Dziewiątka-Amica Wronki.

12:00 – 13:00    Konkursy kręglarskie dla dzieci do lat 12

13:30 – 17:30    Indywidualny turniej Amica Cup PRO

Turniej indywidualny, w którym brać będą wszyscy zawodnicy z turnieju drużynowego. Wyniki turnieju drużynowego są brane pod uwagę w ustawianej drabince turnieju indywidualnego.

1 runda – pojedynki 2×30 rzutów (wg drabinki)

2 runda – pojedynki 2×30 rzutów (zwycięzcy 1 rundy)

Finał – 4 zawodników, którzy dotrą do finału rozegrają 60 rzutów sportowych. W finale wszyscy grają od zera.

17:30    Zakończenie części sportowej Jubileusz 40-lecia


Hotel Olympic – Wronki, Leśna 15a
WSTĘP DLA ZAPROSZONYCH GOŚCI

19:00    Gala jubileuszowa „40 lat minęło”

20:30    Bankiet

Sobota 12.11. to środek przedłużonego weekendu więc prosimy nie zmarnujcie szansy poznania kręglarskich mistrzów, poznania tajemnic tego ciekawego sportu, który w historii naszego miasta zapisał się dużymi literami.

Maciej Kląskała