Wszystkich Świętych w gminie Wronki

Uroczystość Wszystkich Świętych, którą w Kościele katolickim obchodzimy 1 listopada, jest czasem wspominania tych, którzy żyli na ziemi, wypełniając Bożą wolę. Wierni modlą się tego dnia za wstawiennictwem nie tylko osób uznanych oficjalnie za świętych i błogosławionych, ale także wiernych zmarłych, którzy osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

Oczywiście oprócz radosnego aspektu świętowania tego, że dla każdego z nas zostało przygotowane miejsce w niebie, myślimy o tych, którzy do Boga odeszli przed nami – naszych bliskich, znajomych, osobach, które szanowaliśmy. A Kościół w liturgii wspomina ich 2 listopada, w Dzień Zaduszny.

Tradycją jest nawiedzanie w tym czasie cmentarzy i modlitwa za zmarłych. Na cmentarzach są odprawiane nabożeństwa, alejkami przechodzą procesje.

Poniżej znajdziecie godziny mszy świętych oraz nabożeństw na cmentarzach, które będą odprawiane w naszej gminie. A także inne wydarzenia towarzyszące uroczystości Wszystkich Świętych w naszej okolicy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Katarzyny we Wronkach

31 października – 17:30 Bal Wszystkich Świętych na salkach parafialnych, wydarzenie organizowane dla dzieci, które będą miały okazję przebrać się za wybranego świętego

Msze święte 1 listopada – 7:00, 9:00, 10:30

Cmentarz komunalny – 12:00

Cmentarz parafialny – 14:00

1 listopada na cmentarzu parafialnym Członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań będą zbierać ofiary na renowację grobów Powstańców Wielkopolskich

Msze święte 2 listopada – 8:00, 10:00, 16:30, 18:00

Klasztor oo. Franciszkanów we Wronkach

Msze święte 1 listopada – 7:30, 9:30, 11:30

od poniedziałku 2 listopada, codziennie o 18:00, będą śpiewane nieszpory w intencji zmarłych

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Urszuli Ledóchowskiej we Wronkach

Msze święte 1 listopada – 8:00, 9:30, 11:00

Msze święte 2 listopada – 8:00, 16:30, 18:00, pół godziny przed każdą mszą różaniec w intencji zmarłych

Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla w Chojnie

Msze święte 1 listopada w kościele – 9:00, na cmentarzu – 14:00

Msze święte 2 listopada w kościele – 9:00, 18:00

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Krzyża i św. Mikołaja Sanktuarium Krzyża Świętego w Biezdrowie

Msza święta 31 października – 17.00, po mszy pochód Wszystkich Świętych na cmentarz, po procesji poczęstunek na sali parafialnej

Msze święte 1 listopada – w kościele 8:30, na cmentarzu 13:00, w kaplicy na cmentarzu w Wartosławiu – 10:30

Msze święte 2 listopada – w kościele 10:30, 18:00, w kaplicy na cmentarzu w Wartosławiu 16:30

PARKINGI I RUCH PRZY CMENTARZACH

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych informujemy, że z powodu panujących warunków atmosferycznych nie jesteśmy w stanie wyznaczyć żadnych dodatkowych miejsc parkingowych w okolicach cmentarza parafialnego. Tereny po byłym Zakładzie Przemysłu Ziemniaczanego nie mogą zostać wykorzystane na tymczasowy parking – są terenem prywatnym, a ich stan nie pozwoliłby na bezpieczny wjazd samochodem.

Apelujemy, by mieszkańcy – którzy mogą dojść pieszo na cmentarze – nie korzystali z samochodów. Sugerujemy także rozważenie możliwości pozostawienia samochodu na parkingu na Placu Targowym lub Placu Wolności.

Przy cmentarzu parafialnym zostaną ustawione przenośne toalety w okolicach wejść od ul. Sierakowskiej i ul. Powstańców Wlkp. Przy cmentarzach służbę pełnić będą strażnicy miejscy i policjanci.czytamy na stronie wronki.pl

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2016-10-30