Długi weekend – interwencje

Za nami długi weekend. W czasie, gdy wielu z nas odpoczywało lub korzystało z atrakcji odbywających się w naszej gminie, nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci i strażacy.

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach określa minione dni jako bezpieczne. Służby interweniowały w związku z 11 kolizjami drogowymi. Jedną z nich była sobotnia kolizja w Karolinie, w wyniku której tymczasowo została zablokowana trasa z Samołęża do Szamotuł, a auta były kierowane objazdem przez Obrzycko. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy PSP Szamotuły, jeden zastęp OSP Obrzycko oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne i policja. Kierujący oraz pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem służb. W wyniku kolizji zostało poszkodowanych pięć osób, w tym dwoje dzieci, które zostały przetransportowane do szpitali w Szamotułach i Poznaniu.

W tym samym czasie zastęp OSP Wronki został zadysponowany do palącego się auta na ulicy Mickiewicza we Wronkach. Pożar został szybko ugaszony, jego przyczyna nie jest znana.

15 sierpnia, trzy zastępy OSP Wronki, a także zastępy OSP Chojno, OSP Rzecin i PSP Szamotuły zostały zadysponowane do pożaru w Mokrzu. Dym wydobywał się ze stacji transformatorowej PKP. Aby bezpiecznie przystąpić do działań należało wyłączyć zasilanie transformatora. Po wejściu do środka okazało się, że pali się szafa w rozdzielni elektrycznej, pożar został ugaszony.

Podsumowując długi weekend w gminie Wronki, można uznać, że minął bez większych zagrożeń. Co najważniejsze nikt poważnie nie ucierpiał.