Wronki z dwoma medalami

Złoto i srebro Mistrzostw Polski Seniorów wpłynęło na konto Dziewiątki-Amiki w miniony weekend. We Wronkach rozegrano imprezę mistrzowską w konkurencjach Tandem Mieszany oraz Sprint.

W sobotę wystartowały tandemy mieszane. W drabince pucharowej mieliśmy jedną pełną parę z Wronek – Anna Piotrowska i Artur Piosik oraz dwa tandemy łączone z innymi klubami. Maciej Kląskała wystąpił z Ewą Iwicką z Tucholanki Tuchola, a Michał Pajor zagrał z Darią Fajkus z Łazisk Górnych. Niestety z powodu kontuzji Natalii Skrzypczak-Bączkiewicz nie była możliwa próba obrony tytułu duetu właśnie Natalii z Maciejem Kląskałą, a szkoda, bo ta para, grając razem, dwukrotnie zdobywała złote medale – tym razem mogła powalczyć na swoich torach.

Dziewiątka-Amica Wronki zdobyła jednak ponownie złoty medal w konkurencji Tandemów Mieszanych – tym razem byli to Anna Piotrowska i Artur Piosik. W finale wygrali 2:0 z drużyną leszczyńską.

Jeśli chodzi o kategorię sprintów to szczęśliwszy dla Wronek był turniej panów, gdzie mieliśmy kilku graczy, ale dwójka z nich Maciej Kląskała i Tomasz Pajor dotarła do fazy medalowej. Kląskała w fazie eliminacyjnej pokonał młodszego Pajora – Michała w wyrównanym pojedynku (w rzutach zwycięstwa). Kolejno eliminował dalej Jarka Bonka 2:0, Marcina Grzesiaka 2:0 (oboje z Tarnowa Podgórnego). W półfinale w bardzo wyrównanym pojedynku Maciej pokonuje 2:0 Mikołaja Konopkę. W finale spotyka się z Jarosławem Michalakiem i znów toczy równą walkę i o Mistrzostwie Polski tym razem muszą decydować 3 rzuty zwycięstwa, w których lepszym o 1 kręgiel okazuje się Michalak. Maciej we wszystkich grach uzyskał średnią 201 kręgli – więc gra w finale była na pewno zasłużona. Mamy srebro i Wicemistrzostwo Polski.

Dziewiątka-Amica Wronki po raz kolejny udowodniła, że rozwija się, aby co roku osiągać jeszcze lepsze wyniki. Gratulujemy!

dziewiatkaamica1 dziewiatkaamica2

Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony Dziewiątki-Amiki Wronki