Koncert – W czasie deszczu dzieci się nudzą

Koncert odbędzie się 19 maja, o godz. 20:00, w Kinoteatrze Gwiazda, Wronki.
Bilety w cenach: 14 zł/os. do 12 maja, 19 zł/os. od 13 do 19 maja, dostępne w Kasach WOK-u i Kinoteatru oraz na www.wokwronki.pl

 

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” – to projekt złożony z błyskotliwych, choć niekoniecznie powszechnie znanych monologów i scen pochodzących z różnych wieczorów i słuchowisk radiowych, łączących popularne piosenki z „Kabaretu Starszych Panów”; wiązanka zgubnych uczuć opisanych słowem i pieśnią przez Jeremiego Przyborę oraz muzyką Jerzego Wasowskiego.

Wykonawcy-z przekonaniem, że dobre obyczaje nie powinny się starzeć-pragnęli, by program prezentował ten poziom klasy i elegancji, optymizmu i życzliwości, których tak bardzo nam brak w realnym życiu i telewizyjnej iluzji.

Od strony muzycznej scenariusz zawiera znane przeboje (m.in. Shimmy szuja”,, „Rodzina”, „Prysły zmysły”, tyułowy „W czasie deszczu dzieci się nudzą”), piosenki mniej popularne („Wesoły deszczyk”, „W słowach ślad”, „Drobne ogłoszenia” ), a nawet nigdy nie wykonywane – „Addio pomidory” w wersji- „Gołąbki w pomidorach”.

Do podjęcia się tego projektu Dorotę Lulkę ośmieliły dwie prestiżowe nagrody: tytuł Najlepszej Aktorki IX Ogólnopolskiego Festiwalu Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi– ex aequo z Krystyną Jandą, za rolę Biduli i Jesiennej Dziewczyny w „Niespodziewanym końcu lata” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza i Nagroda Prezydenta Gdyni w dziedzinie Muzyka, za wykonanie piosenek z Kabaretu Starszych Panów w tym samym spektaklu.

[www.dorotalulka.pl]

25_04_16_plakat