Kobiety z Dziewiątki na medal

W Pucku, ubiegłego weekendu, żeńska drużyna z Dziewiątki zakończyła sezon superligowy, turniejem finałowym. Koniec końców nasza drużyna uzyskała brązowy medal. Mamy się z czego cieszyć, wronczanki po raz kolejny są II Wicemistrzyniami  Polski.

W sobotę dziewczyny, starły się z obrończyniami tytułu, z drużyną Polonii 1912 Leszno.
Początek meczu, nie toczył się zbyt dobrze dla naszej drużyny, tuż po pierwszym bloku drużyna z Leszna zwyciężyła dwa pojedynki i zdobyła dosyć dobitną przewagę w kręglach. Drugi blok zapowiadał się na wygraną, lecz w rezultacie mecz ukończony został przegraną 5:0.

Od pierwszych rzutów w drugim bloku ambitnie zaczęła kapitan zespołu Dziewiątki Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz, dwa pierwsze sety dawały nadzieję, tym bardziej, iż obok Julia Brodziszewska również wygrała oba sety. Niestety wszystko zaczęło się sypać, gdy nadszedł czas na trzeci set tegoż bloku, obie nasze zawodniczki przegrały, co gorsza straty w rozgrywce Brodziszewskiej były całkiem spore. Sandra Szczepska na ostatnim torze zmieniła naszą kapitan drużyny, bo należało myśleć już o odkładaniu sił na mecz niedzielny. W meczu niedzielnym panie miały walczyć o brąz. Choć sobotni pojedynek zakończył się przegraną wronczanek, dziewczyny były już skupione na niedzielnej walce.
Rywalem naszej drużyny okazał się zespół z Gdańska, który jest bardzo trudnym przeciwnikiem, dlatego przed rozgrywką, drużyna była pełna lęku, przed tym czy wrócą z Pucka z medalem. Wyrównana walka i napięcie towarzyszyły naszej drużynie do samego końca. Na nasze szczęście udało się! Mamy brąz.

Tym sposobem wronczanki wskoczyły na podium Mistrzostw Polski.
W sezonie 2015/2016 doszło kilka młodszych juniorek, więc tylko czekać aż to one będą triumfować w niedalekiej przyszłości.

Złoty medal obroniła drużyna Polonii 1912 Leszno, która w meczu o pierwsze miejsce pokonała drużynę Alfy-Vector Tarnowo Podgórne.

Brązowy medal zdobyła nasza drużyna, w której wystartowały następujące zawodniczki:

Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz – kapitan drużyny
Katarzyna Mroczkiewicz
Sylwia Machniewska
Wiktoria Jądrzyk
Julia Brodziszewska
Sandra Szczepska
Julia Paszyk
Anna Piotrowska

kierownikiem drużyny był Roman Bączkiewicz

fot. Dziewiątka-Amica Wronki

Wiktoria Błajek