Dzień dobry Wronki!

Już od rana w dzień targowy takie słyszy się rozmowy. Tematów do rozmów podczas piątkowych spotkań przy straganach bądź w innych handlowych placówkach na pewno nie zabraknie.

Jeśli podczas wymiany informacji okaże się, że są jakieś nieścisłości lub, co bardzo prawdopodobne, wersje zdarzeń są zupełnie odmienne, to zapraszamy do odwiedzenia naszej strony. Mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości lub choćby ich część, związane z ostatnimi wydarzeniami w naszej gminie zostaną rozwiane. Przy okazji możecie zajrzeć po sąsiedzku do Ostroroga. Rzecz jasna za pomocą Internetu, klikając na mójOstroróg.pl. Sami widzicie, że trochę się wydarzyło od naszego ostatniego spotkania z „DdW!”. Mam nadzieję, że się nie nudziliście.

Dziś piątek, 19. dzień lutego, 50. dzień roku. Słynni amerykańscy profesorowie donoszą, że na specjalnej dobowej skali długość dnia osiągnął on już poziomo „nawet, nawet”. Co w tłumaczeniu na polski oznacza, że wschód i zachód słońca dzieli już więcej niż 10 godzin. Dokładnie 9 minut więcej. Słońce będziemy mogli obserwować od 7:04 do 17:13. Z tym, że przez większość dnia raczej przez chmury. Jeden gość tak długo obserwował słońce, że przez wiele lat nie spuszczał go z oka, aż w końcu wszystko zaczęło się wokół niego (słońca) kręcić. I tak Mikołaj Kopernik stworzył dzieło „O obrotach sfer niebieskich”. Może nie do końca tak, niemniej jednak dzięki jego odkryciom wiemy już, że wbrew pozorom to ziemia krąży wokół słońca, a nie na odwrót. Ten astronom, ekonomista, matematyk i lekarz w jednym urodził się dokładnie 543 lata temu. Nic dziwnego, że jego ówcześni ziomkowie pukali się po głowach, a za to, co głosił, najchętniej popukaliby po głowie jego samego. Na pewno nie było mu do śmiechu. Zakładając, że nikt z nas obecnie, czytając ten tekst, nie rewolucjonizuje kosmosu, możemy być wolni od trosk towarzyszących onegdaj naszemu jubilatowi i skupić się na tym, co pozytywne. A pozytywnym może okazać się dzisiejsze wyjście do kina. Polska komedia, amerykański kandydat do Oscara i baja, przy której ubawią się nie tylko dzieci, tak w skrócie można przedstawić weekendową propozycję Kinoteatru Gwiazda. Więcej informacji znajdziecie oczywiście TUTAJ.

Nie masz z kim iść do kina? Może wybierze się z Tobą jeden z dzisiejszych solenizantów – Konrad, Arnold, Marceli? Jeśli wolisz damskie towarzystwo, to może to być Biedziesława. Wszystkim obchodzącym dziś swoje mniejsze lub większe święta składamy serdeczne życzenia. Dobrego dnia i do przeczytania.

Kartka_z_kalendarza19.02