Dzień dobry Wronki!

Dziś 6 stycznia. W Kościele obchodzona jest Uroczystość Objawienia Pańskiego. Po ulicach przemieszczają się młodociane grupy zorganizowane, przeważnie trzyosobowe.  W drzwiach domostw rozlegać będą się kolędy, a na Dużej Sali opowiadać będą bajki.

Mam nadzieję, że nie musieliście wstać dziś do pracy. Osobiście nie miałem tego szczęścia, dlatego dziś będzie szybko, szybko i nie za długo. Święto Trzech Króli to od niedawna w Polsce dzień ustawowo wolny od pracy. Oczywiście nie oznacza to, że musimy się dziś nudzić. Ksiądz kanonik Marian Binek zaprasza do kościoła na Borek. Odbędzie się tam wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu muzyków, którym żaden zakątek świata nie jest obcy. Szczegóły znajdziecie rzecz jasna na naszej stronie. A TUTAJ link do tego wydarzenia. Natomiast Zespół Śpiewaczy Chojanki, Koło Parafialne w Chojnie oraz Biblioteka Miejska Filia w Chojnie (czyli ogólnie chojanie), zapraszają na godzinę 16.00, na  Spotkanie Noworoczne pod hasłem „Kolęduj razem z nami”.  Impreza będzie się odbywać na sali wiejskiej. Nie martwcie się, na pewno się zmieścicie, nie bez powodu sami mieszkańcy nazywają ją „pałacem kultury”. Jeśli nie macie jednak zamiaru opuszczać swoich domów, to i tak będziecie mieli okazję posłuchać kolęd w wykonaniu młodzieżowych i dziecięcych chórów amatorskich. Od Was już tylko zależy, czy otworzycie drzwi Trzem Królom. Liczba króli wzrasta często do czterech lub pięciu, co zapewnia większą odwagę w wykonywaniu pieśni i  przewagę w wypadku sporów o rewir. Hitem niezmiennie od lat pozostaje „Przybieżeli do Betlejem”. Zastanówcie się dwa razy zanim poprosicie o zaśpiewanie drugiej zwrotki, bo może paść pytanie „a jak to idzie?”.

Alternatywą dla kolęd i pastorałek, może być spotkanie na Dużej Sali WOK-u, podczas którego odbędzie się prezentacja książki z wronieckimi baśniami i legendami. Szczegóły tego baśniowego spotkania znajdziecie TUTAJ. Ażeby nie wyglądało to śmiesznie, będzie dobrze jeśli zabierzecie ze sobą jakieś dziecko. Najlepiej swoje, można też pożyczyć.

No, to o wczesnej wiośnie możemy zapomnieć. Przynajmniej wynika tak z przysłowia umieszczonego na kartce z kalendarza. Są jednak też i pozytywy obecnej aury. Kto wstał dziś wcześnie rano, ten mógł podziwiać piękny widok Wronek pod kołderką z białego puchu. O mniejszych miejscowościach naszej gminy, już nie wspominam – widoki na długo zapadające w pamięć. Zdaję sobie sprawę, że są wśród nas osoby nie przepadające za zimową aurą. Nie martwcie się. Jeszcze tylko dwa, trzy dni, a deszcz zmieni zalegającą warstwę śniegu w piękne błotko.

Kacprom, Melchiorom i Baltazarom składamy serdeczne życzenia imieninowe. Natomiast kolekcjonerom i znawcom znaczków pocztowych życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Filatelisty. Do przeczytania.

Dzień_dobry_kalendarz