Dzień dobry Wronki!

Dziś niedziela, kończy się przerwa świąteczna. Wykorzystajcie więc ten dzień, najlepiej jak potraficie.

Przed nami ostatnie godziny na regenerację i podładowanie akumulatorów. Zapewne pomysłów na wykorzystanie tego czasu jest nie mniej niż mieszkańców naszej gminy. A trzeba jeszcze pamiętać o niedzielnym obiadku. Niezależnie jaka jest Wasza rola w tym przedsięwzięciu, czy jesteście szefami kuchni czy klientem odpowiedzialnym za opróżnianie talerzy, czy też operatorem zmywaka, to jest to istotny punkt dnia, w którym warto uczestniczyć i poświęcić nań odpowiednią porcję czasu. Być może część z Was ma w planach udanie się na mszę św. niedzielną. Jeśli chodzicie do Fary, to nie idźcie na tę o godzinie 15:30 – nie ma jej do końca stycznia. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości podaje dla zainteresowanych link do strony z godzinami mszy św. we wszystkich kościołach. (Msze św.)

Jeśli jesteście szczęściarzami i pozostanie Wam jeszcze trochę wolnego czasu, będziecie mogli go dziś spędzić m.in na meczu gwiazd lub Koncercie Noworocznym. Mecz gwiazd? Wspominałem już wczoraj o Turnieju im. Macieja Chojana. Zwycięska drużyna rozegra na koniec mecz z drużyną gwiazd. O tym, kto w niej wystąpi możecie przeczytać oczywiście TUTAJ. Jeśli wolicie sporty mniej kontaktowe albo macie bliżej na Targowisko niż na Polną, to zapraszam na kręgielnię, gdzie w ramach Superligi walczyć będą zawodnicy i zawodniczki klubu Dziewiątka – Amica Wronki. Ich rywalem będzie drużyna z Tucholi. Bardzo podoba mi się budząca zaciekawienie nazwa męskiej drużyny gości – Tucholanka Zakłady Mięsne Skiba Tuchola. Zawody rozpoczynają się o godzinie 10:00. Na obydwie imprezy wstęp dla widzów jest oczywiście bezpłatny, więc śmiało możecie pokibicować naszym wronieckim sportowcom. Upewnijcie się tylko wcześniej czy jesteście widzami.

Koncert. I to jaki! Noworoczny proszę Państwa. Dla wronczan zagra dziś uczestnik Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, pan Krzysztof Książek. Tak,tak. dobrze przeczytaliście. Zbieżność nazwisk niestety przypadkowa. Zachęcam Was do zapoznania się ze szczegółami ( TUTAJ ). Wejście płatne, lecz cena niewygórowana.

Jest również możliwość uczestniczenia w ciekawej, ogólnopolskiej imprezie, zorganizowanej dla szczytnego celu. Niestety tylko dla posiadaczy wehikułów czasu. Dokładnie 23 lata temu odbył się pierwszy Finał WOŚP. Ciekawe jaką mieli wtedy pogodę? Bo jaka jest dziś, to każdy widzi. Wyż znad Rosji i wschodni wiatr mówią wszystko. Trzymajcie się ciepło. A wszystkim Danusiom i Geniom składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe. Do przeczytania.

Dzień dobry Wronki!