Dzień dobry Wronki!

Kto rano wstaje, ten pewnie idzie do pracy lub oddaje się innym obowiązkom. Wszystkim powstałym z łoża jak i tym, którzy jeszcze odpoczywają w spokoju, życzymy dobrego dnia.

Uprzejmie donoszę, że mamy środę, 20 dzień stycznia. Nadal mrozi, a skoro Fabian i Sebastian mróz dają, to już chyba możemy się przygotowywać na srogą zimę, którą mają przyprowadzić. Temat przysłów ludowych poruszymy jeszcze później. Tymczasem możemy się spodziewać w godzinach popołudniowych dłuższych chwil ze słońcem. Minusowe temperatury, na pewno ucieszą miłośników łyżwiarstwa. Od dzisiaj nie musimy ryzykować życia wchodząc na zamarznięte akweny wodne, aby się poślizgać. Kto chciałby spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach, to zapraszamy na lodowisko przygotowane na boisku sportowym na Zamościu. Jeśli doszły Was słuchy, że łyżwy nie mają hamulców, to jest to prawdą. Aby zatrzymać się w pożądanym przez siebie miejscu, trzeba wcześniej nabyć tę umiejętność. Jak to mówią praktyka czyni mistrza. Nie martw się, jeśli nie jesteś jeszcze królem lub królową tafli lodowej, zawsze możesz przez przypadek wpaść na miłość swojego życia. Widziałem już takie rzeczy i to w niejednym filmie. Więcej w tym temacie przeczytacie TUTAJ.

Kto woli jednak zażywać rozrywki w zamkniętych pomieszczeniach, nadal może skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez WOK. Oczywiście dotyczy ona młodszych mieszkańców, dlatego zawsze możecie skorzystać jako opiekunowie. Pełną ofertę znajdziecie TUTAJ. Nadmienię tylko, że będzie można m.in. przygotować niespodziankę dla dziadków z okazji ich świąt. To już jutro i pojutrze. Lub upiec chruściki, no i później je skonsumować. Przypominam również, że dziś przedostatni dzień z „Gwiezdnymi wojnami” we Wronkach. Pan dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury zapewnia nas, że grzejniki działają całą parą, tym bardziej gorąco polecam. Zdradzę tylko, że na końcu główny bohater… Nie, nie, nie zrobiłbym tego. Mogę Wam za to zdradzić, kto oprócz wspomnianych już Fabiana i Sebastiana obchodzi dziś swoje imieniny. Są to m.in. Dobrożyźń i Eutymiusz. Jeśli zastanawiacie się nad imieniem dla swojego dziecka, to możecie być pewni, że te będą wyróżniały Wasze pociechy z tłumu.

Wszystkim osobom, obchodzącym dzisiaj swoje święta, składamy serdeczne życzenia. Wam drodzy Czytelnicy życzymy pięknego dnia, pełnego pozytywnych wrażeń. A na koniec mała niespodzianka. Zapraszamy do udziału w zabawie związanej z przysłowiami i powiedzeniami z kalendarza. Przekonani jesteśmy o Waszej kreatywności i inteligencji, dlatego zachęcamy do nadsyłania alternatywnych przysłów wymyślonych przez Was, które mogłyby być wpisane na kartce z kalendarza. Najciekawszą propozycję opublikujemy w jutrzejszym artykule, dlatego muszą być powiązane one z solenizantami z dnia następnego. W tym wypadku są to Agnieszka i Jarosław. Uwaga, podaję przykład: „Na Jarosława imieniny, zamarzają koleiny”. Wiem, słaby. Dlatego liczymy na Was. Swoje wersje możecie przesyłać w komentarzach lub w wiadomościach na Facebooku. Pamiętajcie tylko, że czytają nas również dzieci. Do przeczytania.

kartka_z_kalendarza_20.01