Dzień dobry Wronki!

Dzień dobry w czwartek 14 stycznia. Dzień zaczął się od nieśmiałych przejaśnień i jak przewidują synoptycy, są szanse na więcej chwil ze słońcem. Wystarczy jednak wyjrzeć za okno i już się ma wątpliwości, co do tych prognoz.

W każdym razie pogoda podobna do wczorajszej. Warto wesprzeć dziś „energetykę” i powłączać świetlówki. Chociaż oszukujemy w ten sposób nasz mózg, to reszta ciała na pewno nie będzie miała nic przeciwko. Jeśli używacie tradycyjnych żarówek, pamiętajcie żeby nie rozpowiadać, że dzięki nim macie w domu jaśniej. Jak się okazało mogą one być teraz sprzedawane tylko jako urządzenia grzewcze. Tomasz Edison i Józef Swan przewracają się w grobach, słysząc, że z ich wynalazku zrobiono ogrzewacz. Mam nadzieję, że macie w domach również inne, tradycyjne źródła ciepła i będziecie mogli sobie ogrzać coś więcej niż tylko dłonie.

Jeśli szukacie dziś rozrywki poza domem… No cóż, będziecie musieli sobie ją zorganizować sami. Nikogo nie namawiam i nic nie sugeruję, ale chyba każdy z nas widzi, że pogoda dzisiaj barowa. Ale może warto z tym poczekać do weekendu. A to już jutro. Gdybyście jednak wybierali się do jakiegoś lokalu gastronomicznego, to TUTAJ znajdziecie kilka propozycji.

Czy kochaliście się w kimś po kryjomu? Wzdychaliście do tej osoby, śniła się Wam po nocach, ale nic o Waszym uczuciu nie wiedziała, bo nie mieliście odwagi jej o tym powiedzieć? A może czasami brakuje Wam odwagi, by mówić o sobie w towarzystwie, o publicznych wystąpieniach nie wspominając? Jeśli tak, to przekazuję zainteresowanym najlepsze życzenia z okazji Dnia Ukrytej Miłości i Dnia Osób Nieśmiałych. Święta dość nietypowe, za to dotyczą większości z nas. Nawet jeśli nie dziś, to może w przeszłości. A kto wie? Może wszystko jeszcze przed Wami. Oprócz osób nieśmiałych i skrycie kochających, swoje prywatne święto ma dzisiaj pani Krystyna Prońko . Ta bezapelacyjna gwiazda polskiej piosenki urodziła się 14 stycznia 1947 roku w Gorzowie Wielkopolskim i obchodzi dziś swoje 69. urodziny. Wszystkiego najlepszego pani Krysiu. Wszystkiego dobrego też dla dzisiejszych solenizantów. Wam zaś, drodzy Czytelnicy, życzymy, abyście nie mieli okazji dojść do wniosku, do którego doszedł autor dzisiejszego powiedzenia z kartki z kalendarza. Do przeczytania.

 

łajać* – łajać 

 

kartka_z_kalendarza_14.01