Dzień dobry Wronki!

Oj nie chce się, nie chce. A jeśli ktoś miał czas w ten weekend na karnawałowe szaleństwa, to nie chce się tym bardziej. Wiadomo, poniedziałek.

W takie dni jak ten chciałoby się znaleźć i nacisnąć przycisk przewijania do przodu. Choć przysłowie mówi, że Święta Honorata figle płata, to nie powinniśmy oczekiwać nieoczekiwanego. Pogoda raczej nikogo dziś nie zaskoczy. Bo nie powinny być dla nas zaskoczeniem mega śliskie chodniki i poranna mgła. Swoją drogą, najlepiej poruszać się dziś w parach i zwiększyć tym samym szanse na pozbieranie się z oblodzonego trotuaru. Na dworze pochmurno, czasami będzie padać. Najwyższa temperatura to ok. +3ºC. Ogólnie zimno, ciemno i wilgotno. Idealne warunki do narzekania na pogodę, chodniki, służbę zdrowia, polityków, teściowe, pracę, na cokolwiek. Nabierzcie siły i nie dajcie się. Zawsze mogło być gorzej. Wyobraźcie sobie, że dokładnie 76 lat temu odnotowano jak dotąd najniższą temperaturę powietrza w Polsce, czyli -41ºC. Aż strach pomyśleć jaka była temperatura odczuwalna. Niech podanie tego przykładu będzie dla nas małym ćwiczeniem z dodatkowym obciążeniem, po zdjęciu którego jest nam odczuwalnie lżej. A raczej cieplej. Wracamy zatem do 2016 roku.

Lubicie jeść mięsko? A ile bylibyście wytrzymać dni bez niego? Są ludzie, którzy przez większość swojego świadomego życia nie spożywają mięsa i żyją. Prawda drodzy wegetarianie? W Polsce 11 stycznia jest Dniem Wegetarian. Zwolennicy zwierzęcego białka i miłośnicy jarzyn od lat spierają się o słuszność swojego sposobu żywienia. Faktem jednak jest, że niezależnie pod którą dietą się podpisujecie, najważniejsze, aby była ona zrównoważona. Czyli wyszukujemy takie produkty, które dostarczą naszemu organizmowi potrzebne składniki odżywcze. W zasadzie bez różnicy, podobno. Osobiście nie próbowałem, mój rekord to jeden dzień bez jedzenia mięsa. A jak to wygląda u Was?

Nie zapominamy oczywiście o solenizantach. Honoratom, Krzesimirom, Feliksom, Matyldom, Zenonom, Teodozjuszom (etc. etc.), składamy serdeczne życzenia.

Na koniec jeszcze jedno nietypowe święto. Jeśli w domu lub w pracy posiadasz biurko, nie zapomnij wyczyścić go dzisiaj na błysk. Z okazji Dnia Sprzątania Biurka, życzę wszystkim jak najmniej, znalezionych podczas porządkowania wypisanych długopisów, kartek zapisanych numerami do nie wiadomo kogo  i wszelkich przedmiotów, o których nie mamy pojęcia do czego służyć miałyby.

Do przeczytania.

 

Kartka_z_kalendarza