Zbliża się Jarmark Świąteczny

Grudzień za pasem, a co za tym idzie zbliżają się Mikołajki. Jak tradycja nakazuje czas wyczyścić buty, bo Mikołaj coś w nie włoży. Oczywiście w zależności od tego czy byliśmy grzeczni czy też nie. W tym roku 6 grudnia to nie tylko Mikołajki, ale też Jarmark Świąteczny. 

Jarmark świąteczny rozpocznie się o godz. 15:00 w Dużej Sali WOK-u. W programie Jarmarku znajdziemy między innymi pieczenie pierników, warsztaty ozdób świątecznych. Nie zabraknie także stoisk z rękodziełami czy lokalnymi produktami spożywczymi. O godzinie 17.00 nastąpi wspólne uroczyste zapalenie lampek na wronieckiej choince na Skwerze Cyryla Sroczyńskiego. Nie zabraknie też oprawy muzycznej w wykonaniu „Kapeli Po Zagonach”, która  zagra koncert muzyki ludowej, a to wszystko ok. godz. 18:00.

Może Święty Mikołaj też wpadnie zobaczyć jak się bawicie? Wstęp wolny.

 

Kapela Po Zagonach– muzycy występują od 1997 roku. Bawią publiczność w Polsce i wielu krajach Europy (m.in. Bawaria, Serbia, Francja, Belgia, Luksemburg, Holandia). Wykonują oryginalne melodie ludowe, pochodzące z różnych regionów Polski, artystycznie opracowane przez nich samych i Ludwika Roka – eksperta w dziedzinie muzyki ludowej. Zarówno w opracowaniach, jak i w interpretacji utworów, muzycy starają się uwzględniać charakterystyczne wzory wykonawcze autentycznych kapel ludowych. Sięgają także do bardziej nowoczesnych środków wyrazu poszerzając instrumentarium, jak również włączając do swojego repertuaru wiele melodii z innych krajów. Kapela ma jak dotąd w swoim dorobku trzy albumy: Pola nutą malowane (1998), Tnie kapela (2000) i Heca kieca (2009).

W skład kapeli wchodzą:
Waldemar Łyczykowski – akordeon, śpiew
Anna Łyczykowska – altówka, śpiew
Agnieszka Popiołkiewicz – śpiew, bębny
Marcin Krupa – skrzypce, spiew
Tomasz Kasprzak – kontrabas, śpiew
Przemko Skalec – klarnet, śpiew, gitary, dudy podhalańskie, piszczałki, bębny
[źródło: www.pozagonach.art.pl]