Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

21 listopada w całej Polsce odbyły się marsze Szlachetnej Paczki, z okazji otwarcia Bazy Rodzin. Ekipa z Wronek była obecna na marszu w Poznaniu, gdzie reprezentowała cały nasz rejon. Od wczoraj każdy może wybrać Rodzinę, której chce pomóc.

 

Wolontariusze

Po wprowadzającym szkoleniu czekało na nich wielkie wyzwanie. Musieli odwiedzić wszystkie zgłoszone Rodziny i wybrać te, które odznaczają się bohaterską postawą. Co to znaczy? Szlachetna Paczka jest formą nagrody dla Rodzin, które mimo trudnej sytuacji starają się robić wszystko, aby sobie poradzić. Paczka ma być dla nich impulsem do zmiany i nadzieją na lepsze jutro.

Baza Rodzin

Została otwarta 21 listopada, znajdują się w niej historie Rodzin, które walczą, mimo przeciwności, o to, by każdego dnia było lepiej. W historii znajdziecie informacje o tym, dlaczego Rodzinie jest trudno i na czym polega jej piękno oraz bohaterska postawa. Dowiecie się również, czego najbardziej dzisiaj potrzebują. Każdy może wybrać Rodzinę, której chce pomóc.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Tak jak my, wolontariusze, działamy w zespole, tak i darczyńcy mogą stworzyć zespół, który wspólnie przygotuje prezent dla wybranej Rodziny. To świetna okazja by zjednoczyć swoją rodzinę i przyjaciół, zachęcić ich do wspólnej pomocy.

Rejon Wronki i okolice

W tym roku po raz pierwszy Wronki mają swój własny rejon. To znaczy, że w Bazie Rodzin znajdziecie kilkadziesiąt Rodzin z Wronek i prawie całego powiatu szamotulskiego. Oczywiście zachęcamy do pomocy Rodzinom, które są najbliżej nas. Nie mamy wątpliwości, że jest to okazja, aby pokazać lokalną solidarność.

Gdzie szukać?

Bazę Rodzin z całej Polski znajdziecie tutaj.

Bazę Rodzin z naszego powiatu znajdziecie tutaj.

W razie pytań można kontaktować się przez stronę Szlachetnej Paczki na Facebooku, którą znajdziecie tutaj.

szp2

zdjęcia: Matylda Ostrowska