Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie jest obchodzony Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji redaktorzy portalu mojeWronki.pl postanowili podzielić się z Czytelnikami zdjęciami swoich ulubionych pluszaków. Przecież wszyscy, gdzieś w głębi serca, nadal jesteśmy dziećmi.

Podobno pierwszy pluszowy miś powstał 113 lat temu, z jego narodzinami wiąże się wzruszająca legenda. W 1902 roku podczas polowania jeden ze współpracowników prezydenta USA – Teodora Roosvelta, postrzelił małego niedźwiadka. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je uwolnić. Wydarzenie zostało uwiecznione przez amerykańskiego rysownika i trafiło do gazety „The Washington Post”. Grafika stała się inspiracją dla sklepikarza, którzy za specjalnym przyzwoleniem prezydenta stworzył pluszowego niedźwiadka o nazwie Teddy. Stąd dzisiejsze określenie w pluszowych misiów w języku angielskim – Teddy Bear.

Dzisiaj wśród pluszaków nadal najbardziej popularne są misie, ale dzieciom towarzyszą również inne mięciutkie i przytulne zwierzaki. Zazwyczaj pełnią one kilka poważnych ról: pomagają spokojnie zasnąć, kojarzą się z najbliższymi, sprawiają, że dziecko nie czuje się samotne. Często mają swoje imiona i stałe miejsce w rodzinie.

Od czasów dzieciństwa do dzisiaj miałam trzy swoje ulubione misie, jeden z nich towarzyszy mi nadal, zawsze były wielofunkcyjne. Przede wszystkim jednak były namiastką domu, gdy wyjeżdżało się gdzieś za granicę oraz zawsze były najwygodniejszą formą poduszki. Z okazji Dnia Pluszowego Misia namówiłam redaktorów naszego portalu, aby podzielili się zdjęciami swoich ulubionych pluszaków. Może i Wy zechcecie się z nami podzielić historią swojego pluszowego misia?

pluszowe misie redakcji