Wszystkich Świętych w gminie Wronki

Uroczystość Wszystkich Świętych, którą w Kościele katolickim obchodzimy 1 listopada, jest czasem wspominania tych, którzy żyli na ziemi, wypełniając Bożą wolę. Wierni modlą się tego dnia za wstawiennictwem nie tylko osób uznanych oficjalnie za świętych i błogosławionych, ale także wiernych zmarłych, którzy osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

Oczywiście oprócz radosnego aspektu świętowania tego, że dla każdego z nas zostało przygotowane miejsce w niebie, myślimy o tych, którzy do Boga odeszli przed nami – naszych bliskich, znajomych, osobach, które szanowaliśmy. A Kościół w liturgii wspomina ich 2 listopada, w Dzień Zaduszny.

Tradycją jest nawiedzanie w tym czasie cmentarzy i modlitwa za zmarłych. Na cmentarzach są odprawiane nabożeństwa, alejkami przechodzą procesje.

Poniżej znajdziecie godziny mszy świętych oraz nabożeństw na cmentarzach, które będą odprawiane w naszej gminie. A także inne wydarzenia towarzyszące uroczystości Wszystkich Świętych w naszej okolicy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Katarzyny we Wronkach

31 października – 17:00 Bal Wszystkich Świętych na salkach parafialnych, wydarzenie organizowane dla dzieci, które będą miały okazję przebrać się za wybranego świętego

Msze święte 1 listopada – 7:00, 9:30, 11:30, 18:30

Cmentarz komunalny – 12:00

Cmentarz parafialny – 14:00

31 października oraz 1 listopada na cmentarzu parafialnym Członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań będą zbierać ofiary na renowację grobów Powstańców Wielkopolskich

Klasztor oo. Franciszkanów we Wronkach

Msze święte 1 listopada – 7:30, 9:30, 11:30

od poniedziałku 2 listopada, codziennie o 18:00, będą śpiewane nieszpory w intencji zmarłych

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Urszuli Ledóchowskiej we Wronkach

Msze święte 1 listopada – 8:00, 9:30, 11:00

Msze święte 2 listopada – 8:00, 16:30, 18:00, pół godziny przed każdą mszą różaniec w intencji zmarłych

Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla w Chojnie

msza święta w kościele – 9:00

msza święta na cmentarzu – 14:00

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Krzyża i św. Mikołaja Sanktuarium Krzyża Świętego w Biezdrowie

msza święta 31 października – 18.00, po mszy pochód Wszystkich Świętych na cmentarz, po procesji poczęstunek na sali parafialnej

msze święte 1 listopada – w kościele 8:30, na cmentarzu 13:00, w kaplicy na cmentarzu w Wartosławiu – 10:30

msze święte 2 listopada – w kościele 10:30, 18:00, w kaplicy na cmentarzu w Wartosławiu 16:30

PARKINGI I RUCH PRZY CMENTARZACH

Dzięki prośbie burmistrza Mirosława Wieczora, właściciele terenów po byłym Zakładzie Przemysłu Ziemniaczanego udostępnią tymczasowo miejsca parkingowe.

Ponadto przy cmentarzu parafialnym zostaną ustawione przenośne toalety w okolicach wejść od ul. Sierakowskiej i ul. Powstańców Wlkp. Przy wszystkich cmentarzach na terenie gminy Wronki służbę pełnić będą strażnicy miejscy, policjanci i strażacy, którzy będą kierować ruchem.

Zachęcamy wszystkich, którzy nie muszą korzystać tego dnia z samochodu, aby na groby bliskich udali się pieszo. Jeśli transport samochodem jest konieczny proponujemy pozostawienie aut na parkingu przy Placu Targowym.