Warsztaty pieśni tradycyjnych

Warsztaty Pieśni Tradycyjnych dedykowane są zarówno dla młodych jak i starych, kobietom czy mężczyznom. Na zajęciach zgłębiać będziemy archaiczne techniki wydobywania głosu i gwary, jakimi posługiwali się nasi przodkowie.

Poznawać będziemy techniki śpiewu białego, popularnej w Europie Wschodniej i na Bałkanach, na bazie której będziemy śpiewać:

PIEŚNI POLSKIE- regionów m.in. Lubelszczyzny, Podlasia, Karpat, Kujaw, Mazowsza, Rzeszowszczyzny. Każdy z tych regionów charakteryzuje się inną techniką wydobywania dźwięków i językiem, którym się posługujemy.

PIEŚNI UKRAIŃSKIE i BIAŁORUSKIE, a także BAŁKAŃSKIE- wykorzystujące unikalną technikę śpiewokrzyku do dziś popularną na Ukrainie, Białorusi i w Rosji, która wykorzystuje wszystkie możliwe rezonatory w ciele, by nadać głosowi charakterystyczną moc i barwę wraz z alikwotami.

Na warsztatach zobaczymy, jak można wyzwolić i odnaleźć swój naturalny, pozbawiony manier głos i wprowadzać go w wibrację, poznamy również specjalne ćwiczenia, które będą przygotowaniem dla ciała i głosu, w poszukiwaniu odpowiedniej barwy i swobodnego wydobycia dźwięku. Podczas warsztatów nauczymy się, jak wspólne śpiewanie tradycyjnych pieśni słowiańskich może dawać moc i wolność w wyrażaniu siebie, a także, poprzez improwizacje głosem, kształtować słuch.

 

Zapisy oraz  informacje : oliwia.abravesh@gmail.com, (tel. 530 713 511)

Terminy: piątki, godz. 17:00 – 19:00

Miejsce warsztatów: „Na Piętrze”, ul. Polna 3A,  Wronki

WARSZTATY SĄ NIEODPŁATNE

 

Warsztaty prowadzić będzie:

Oliwia Abravesh –  kompozytorka, pieśniarka, skrzypaczka, pianistka, badacz muzyki tradycyjnej. W latach 2008-2013 studiowała kompozycję na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu pod kierunkiem prof. Lidii Zielińskiej. Członek Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich. Uczestnik badań etnomuzykologicznych, organizowanych we współpracy z Akademią Muzyczną w Poznaniu i Wydziałem Muzykologii UAM Poznań  na terenie Lubelszczyzny, Podlasia oraz obwodu wołyńskiego na Ukrainie (Szack) w 2010 roku. Aktywnie uczestniczyła w poznańskich Domach Tańca, wykonując muzykę instrumentalną. Zajmuje się wykonawstwem tradycyjnej muzyki wokalnej Ukrainy, Polski, Białorusi, Polski. Prowadziła warsztaty śpiewokrzyku w Poznaniu wraz z Malwiną Paszek. Współpracowała z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (komponowanie utworów w charakterze performatywnym).

plakat A2 LOGO 1