Te narkotyki nie trafią na czarny rynek

Około 120 porcji marihuany zabezpieczyli policjanci z Szamotuł oraz Wronek. Mężczyzna podejrzewany o ich posiadanie część towaru przewoził, drugą część miał w domu. Grozi mu kara więzienia.

 

Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej z Szamotuł, dzięki poczynionym ustaleniom, wpadli na trop podejrzewanego o posiadanie większej ilości narkotyków. Do zatrzymania doszło w miniony piątek, 9 października, w godzinach wieczornych w Samołężu.

Funkcjonariusze z Szamotuł, wspólnie z policjantami z Wronek, zatrzymali podejrzewanego do kontroli drogowej. Podczas prowadzonych czynności w jego pojeździe znaleźli worek z suszem roślinnym. Okazało się, iż była to marihuana. 28-letni mieszkaniec gminy Wronki przewoził ponad 60 g środków zabronionych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymanemu pobrano również krew do badań, w celu sprawdzenia, czy nie kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Wyniki będą znane w terminie późniejszym.

W trakcie przeszukania, przeprowadzonego przez policjantów z Wronek, w miejscu zamieszkania 28-latka, znaleziono kolejną porcję narkotyków. W domu mężczyzna miał ponad 67 g marihuany oraz kilka gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Grozi mu kara więzienia.

 

sierż.sztab. Sandra Chuda,
oficer ds. prasowych KPP Szamotuły