Ruszyła Szlachetna Paczka

Po raz pierwszy drużyna Szlachetnej Paczki to połączone siły wolontariuszy z Wronek, Szamotuł i Ostroroga. Wspólnie będą tworzyć rejon Wronki i okolice, aby mądrze pomagać rodzinom w trudnej sytuacji.

W tym roku rozpoczęliśmy XV edycję ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Jednak po raz pierwszy ekipa wolontariuszy będzie poszukiwać potrzebujących rodzin we Wronkach i okolicach. Liderem rejonu został Bartosz Hodrych i to on skompletował drużynę, która będzie odwiedzać rodziny w ich domach i szukać bohaterów codzienności. Osób, które pomimo bardzo trudnej sytuacji materialnej, radzą sobie w życiu i wciąż starają się zapewnić swojej rodzinie godne życie.

Szlachetna Paczka to forma niesienia mądrej pomocy, nagradzania tych, którzy pomimo osobistego nieszczęścia, nie poddają się i walczą o każdy dzień.mówi Bartosz Hodrych

Aby zapoznać wronczan z ideą Szlachetnej Paczki, wolontariusze zorganizowali w minioną niedzielę Happening, który odbył się na Skwerze Cyryla Sroczyńskiego we Wronkach. W niedzielne popołudnie uczestnicy Happeningu mieli okazję skorzystać z darmowych atrakcji: dmuchanych zamków, waty cukrowej, malowania twarzy, zwiedzania wozu strażackiego i podziwiania pięknych motorów ekipy MOTO Wronki. Wszystko przy świetnej muzyce, którą serwował DJ Creed, a następnie można było usłyszeć mocniejsze gitarowe brzmienie zespołu PIOCH. Nic nie było jednak w stanie zastąpić pozytywnej energii, którą wniosły wronieckie formacje taneczne: Fenomen, Avocado i Zumba pod czujnym okiem Kasi Stachowiak. Już przy organizacji Happeningu wolontariusze przekonali się, jak wiele jest osób we Wronkach, które potrafią zrobić coś dla dobra innych, nie oczekując niczego w zamian. Tym bardziej należy mieć nadzieję, że w listopadzie, gdy zostanie udostępniona lista potrzebujących rodzin, wszystkie znajdą swoich darczyńców.

Teraz czeka nas ogromne wyzwanie, musimy odwiedzić rodziny i zadecydować, które wejdą do projektu i otrzymają paczkę, ruszamy na poszukiwania prawdziwych bohaterów, którzy w codzienności przekraczają swoje słabości. mówi jedna z wolontariuszek

Po więcej szczegółów na temat akcji Szlachetna Paczka zajrzyjcie na stronę internetową, natomiast bieżące informacje o rejonie Wronki i okolice znajdziecie na Facebooku pod tym adresem.

 

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii
szlachetna_paczka