Uratowali dziewczynę przed zgwałceniem

13. września, około godziny 18:30, na targowisku miejskim rozległ się krzyk, dobiegający z przełazka. Dwie przerażone nastolatki wołały o pomoc. Dwóch młodych mężczyzn natychmiast pobiegło z targowiska w kierunku torów kolejowych.

 

Na miejscu zobaczyli dziewczynę, na którą rzucił się gwałciciel. Mężczyźni natychmiast obezwładnili gwałciciela i zadzwonili po policję. Niestety wroniecki patrol policji znajdował się w tym czasie na innej interwencji. W międzyczasie jeden z młodych mężczyzn, nie mogąc doczekać się przyjazdu policji, zadzwonił po pomoc do swojego ojca – policjanta, który w tym czasie był już po służbie.

Policjant po przyjeździe na miejsce zdarzenia przypilnował przestępcę do czasu przyjazdu patrolu. Po około 30 minutach od zdarzenia, na miejscu pojawił się patrol policji z Obrzycka. Funkcjonariusze dokonali rutynowych działań i ujęli groźnego przestępcę.

W chwili zatrzymania 38-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. (…) Policjanci wronieckiej dochodzeniówki przesłuchali zgłaszającą oraz świadków zdarzenia, zbierając niezbędne materiały dowodowe. Z uwagi na wiek pokrzywdzonej, śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Szamotułach. 38-latek nadal przebywa w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.informuje sierż.sztab. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

Dwóch młodych mężczyzn, którzy spełnili swój obywatelski obowiązek to: Kamil Frąckowiak oraz Kamil Olech.
Osobiście, jako autor tego artykułu uważam, że każdy powinien brać przykład z naszych dzisiejszych bohaterów, bo gdyby nie ich postawa, to nie wiadomo, co mogłoby się wydarzyć…