Trening z Jakubem Szymankiewiczem

Jakub Szymankiewicz, wroniecki biegacz, znany z uczestnictwa w międzynarodowych maratonach biegowych. Zaprasza miłośników aktywnego wypoczynku na trening biegowy, na którym poprawicie swoją technikę biegu oraz poznacie ćwiczenia przed biegiem, jak i również nauczycie się podbiegu. 

Startujemy 19 września o godz. 16.00, ul. Rzecińska we Wronkach. Między cmentarzem a boiskiem treningowym.

Wstęp wolny.

Poniżej zamieszczamy zapowiedź wydarzenia od prowadzącego Jakuba Szymankiewicza:

 

„Zapewne dla wielu z Was zbliża się wielkimi krokami decydujący dzień, w którym każdy pragnie poprawić swój wynik na docelowym dystansie (od 5 km do ultramaratonu), dlatego zapraszam wszystkich zainteresowanych na trening biegowy, który poprowadzę, wykorzystując swoje doświadczenie. Wiadomo, że po jednym takim spotkaniu nagle nasza wydolność nie poprawi się na tyle, by rywalizować o podium, ale można będzie wynieść z niego coś nowego dla siebie i wdrożyć niektóre czysto techniczne elementy do swojego planu treningowego.

Podzieliłem trening na cztery fazy (I – 3km biegu, II – ogólnorozwojówka i ćwiczenia wzmacniające, III – podbiegi, IV – powrót do miejsca zbiórki 3-4km, czyli schłodzenie i rozciąganie), z czego głównym punktem będą ćwiczenia poprawiające motorykę, koordynację i stabilizację, będące ważnymi elementami, które pomagają biegać lekko i dzięki którym wracamy do następnego treningu z przyjemnością.

Tempo ustalimy przed rozpoczęciem treningu, aby każdy czuł się komfortowo. W tej sesji nie chodzi o samo bieganie, a o elementy często odrzucane i przesuwane w przestrzeń, której nie jesteśmy w stanie później nadrobić, a pod koniec zawodów zaczynamy odczuwać trudy.

Trening obędzie się niezależnie od warunków pogodowych. Do zobaczenia w sobotę 19 września o godzinie 16.00.”

 

Zachęcamy również do przeczytania artykułu: Wronczanin trzeci na międzynarodowym maratonie!