Półkolonia „Kornelówki” w OSP

Strażnica OSP Wronki znowu gościła dzieci z półkolonii. Tym razem strażaków odwiedzili uczniowie wronieckiej Szkoły Podstawowej nr 2.

Uczniowie mogli zapoznać się z pracą strażaków i przekonać się, że wyzwania, przed jakimi stają druhowie OSP, to nie tylko ściągnie kotów z drzew.

Na początku młodzi goście wykazali się wiedzą na temat ratownictwa. Przypomnieli wszystkim numery telefonów alarmowych i co należy mówić, gdy na taki numer dzwonimy. Następnie mogli zapoznać się z różnymi rodzajami umundurowania strażaków. Mieli również okazję przymierzyć kurtki i hełmy, których używają strażacy w trakcie codziennych akcji ratowniczych. Wielkie zainteresowanie wzbudziły specjalne ubrania do pracy w wodzie oraz chroniące przed szerszeniami i osami. Jednak nic nie mogło się równać z wizytą w wozie strażackim, w którym uczniowie obejrzeli torbę ratowników medycznych oraz specjalne nosze. Na zakończenie dzieci miały okazję lać wodą z węża strażackiego oraz zobaczyć efekty działania działka wodnego. Dzień był upalny, więc młodzi goście chętnie skorzystali z chłodzącego strumienia wody, co wywołało ogromną radość.

Druhowie OSP Wronki dziękują dzieciom za wizytę i zapraszają ponownie.

FOTOGALERIA