Ostrzeżenie przed silnymi burzami

Łowcy Burz ostrzegają:

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 19.07.2015 godz. 12:00 CEST do 20.07.2015, godz. 08:00 CEST
Prognozujący: Krzysztof Ostrowski i Artur Surowiecki

STOPIEŃ 3. ZAGROŻENIA zostaje wydany głównie z powodu ryzyka bardzo silnych porywów wiatru oraz możliwości wystąpienia trąb powietrznych oraz w mniejszym stopniu z powodu ryzyka opadów dużego gradu i ulewnego deszczu

STOPIEŃ 2. ZAGROŻENIA zostaje wydany głównie z powodu ryzyka bardzo silnych porywów wiatru oraz w mniejszym stopniu z powodu możliwości wystąpienia trąby powietrznej oraz ryzyka opadów dużego gradu i ulewnych opadów deszczu.
SYTUACJA SYNOPTYCZNA:

W niedzielę na obszarze Polski w dalszym ciągu będzie znajdować się strefa frontowa oddzielająca gorące i chwiejne powietrze zwrotnikowe od chłodniejszego powietrza polarnomorskiego. W strefie frontowej pojawi się dynamiczna fala krótka i powstanie niż dolny z własnym systemem frontów: ciepłym i chłodnym. Znaczna chwiejność po ciepłej stronie frontu w połączeniu z warunkami kinematycznymi w rejonie fali (skręt wiatru i prąd strumieniowy) może skutkować bardzo silnym incydentem burzowym na obszarze Polski.

Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas burzy. Skutki mogą być katastrofalne, dlatego radzimy zabezpieczyć siebie oraz swój dobytek.