Wronczanie na sztafecie maratońskiej

 W niedzielę 14 czerwca w Poznaniu wronczanie uczestniczyli w imprezie biegowej pod nazwą XLPL Ekiden, która odbyła się już 3 rok z rzędu. Zawodnicy wzięli udział w biegu sztafetowym na dystansie maratonu – 42 km 195 m.

Każda z drużyn wystawiła sześciu zawodników na dystansie podzielonym na sześć zmian w kolejności:  4 395m, 10 800m, 10 800m, 5 400m, 5 400m, 5 400m.

W tym roku Wroniecki Klub Biegacza wystawił jedną drużynę damską oraz trzy drużyny męskie. Na  ponad 240 drużyn, które brały udział w XLPL Ekiden,  wronczanki i wronczanie zajęli w klasyfikacji generalnej 11, 32, 44 oraz 192 miejsce.

Wszystkim naszym drużynom serdecznie gratulujemy!

 

Nie zapomnijcie  o zbliżającym się wydarzeniu organizowanym przez Wroniecki Klub Biegacza i współfinansowanym z  budżetu gminy Wronki. To już w niedzielę 21 czerwca o godzinie 10:00 spod wronieckiego Ratusza wystartuje I Wroniecka Dycha. Po biegu głównym odbędą się biegi towarzyszące dla najmłodszych amatorów biegania, a na biegaczy będą czekały napoje oraz masaże regeneracyjne. Serdecznie zachęcamy do kibicowania biegaczom oraz skorzystania z  „miasteczka biegacza”, w którym nie zabraknie waty cukrowej, przekąsek oraz dmuchanych zamków. „Miasteczko biegacza” znajdziecie na Placu Targowym. Głównymi patronami tego wydarzenia są portal Maratonypolskie.pl. Patronami technicznymi są Decathlon oraz SklepBiegacza.pl. 

Zachęcamy również do przeczytania  krótkiego artykułu o Wronieckiej Dysze TUTAJ.