Czas pożegnań w Przedszkolu nr 2

Początek wakacji to zawsze czas pożegnań w przedszkolach i szkołach. W tym roku we wronieckim Przedszkolu nr 2 zakończenie roku było szczególnie wzruszające.

Przedszkolaki i pracownicy żegnali nie tylko wychowanków, którzy po wakacjach zasiądą w szkolnych ławkach, ale również dziękowali pani dyrektor Małgorzacie Pieprzyk za jej pracę.

Dyrektor Przedszkola nr 2 sprawowała swoją funkcję od 20 lat, ciesząc się szacunkiem i wsparciem nauczycieli oraz pracowników przedszkola. W czasie jej dyrektorowania placówka została odnowiona i unowocześniona, a rodzice mogli być spokojni o swoje pociechy. Dlatego też, w piątek 26 czerwca, razem z pracownikami ze wzruszeniem dziękowali pani dyrektor, która odchodziła na emeryturę.

Gdy zapytaliśmy jedną z nauczycielek, jak w kilku słowach można opisać pracę pani dyrektor na rzecz przedszkola, usłyszeliśmy:

Zrobiła tutaj wszystko, można powiedzieć, że przewróciła to przedszkole do góry nogami. Wszystko po to, by stało się nowoczesne i jeszcze bardziej atrakcyjne dla dzieci, które mają się w nim uczyć i bawić.

W czasie piątkowego zakończenia roku nie zabrakło wzruszeń i łez, a także ciepłych podziękowań, wyrażonych w imieniu pracowników, przez Małgorzatę Sidor.

Bardzo szkoda, że tak wspaniały człowiek jak Pani kończy pracę na stanowisku dyrektora (…) Pani zawsze przez 20 lat swego dyrektorowania znajdowała dla nas czas, wysłuchiwała i rozmawiała z nami (…) Miała Pani dla nas i dla dzieci zawsze szczery i serdeczny uśmiech oraz pomocną dłoń wyciągniętą w naszym kierunku. Przez wiele lat pokazywała Pani, z jaką odpowiedzialnością i zaangażowaniem należy kierować placówką, zawsze mając na uwadze przede wszystkim dobro dzieci, ale też i nasze, swoich pracowników. To dzięki Pani nasze przedszkole jest odnowione, nowoczesne, po prostu wspaniałe i piękne. (…) Chciałabym wyrazić wdzięczność, bo Pani zawsze, nawet w trudnych chwilach, pomagała nam znaleźć optymalne rozwiązanie i dzieliła się własnymi doświadczeniami. (…) Ten dzień nie jest dla nas radosny, mamy jednak powody, by się cieszyć, bo dane nam było spotkać na swojej drodze wyjątkowego człowieka, zawsze oddanego innym, a w szczególności dzieciom. Pani Dyrektor praca z Panią była dla nas zaszczytem i wyróżnieniem.

Można przypuszczać, że każdy, kto zarządzał w swojej pracy innymi ludźmi, chciałby usłyszeć na zakończenie zawodowej drogi takie słowa. Kierowanie przedszkolem z pewnością nie jest zadaniem łatwym, natomiast Małgorzacie Pieprzyk udawało się zarządzać dobrze placówką przez wiele lat i za to należą się szczere gratulacje.

Dyrektor Przedszkola nr 2 z powodzeniem realizowała misję  nauczyciela i dyrektora, dlatego żegnające ją osoby zgodnie twierdziły, że jako człowiek była urzeczywistnieniem słów:

Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzielił się z innymi.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii