Przebudowa ul. Dąbrowskiego w Poznaniu

Przebudowa trasy tramwajowej na ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu (od Botanicznej do Żeromskiego). Nastąpią zmiany w organizacji ruchu i transportu zbiorowego.

Możecie się zastanawiać dlaczego Was o tym informujemy. Pewnie nie raz przejeżdżacie ul. Dąbrowskiego, żeby załatwić ważne sprawy lub dotrzeć na uczelnię w Poznaniu. W naszym artykule zawarliśmy najważniejsze informacje, abyście mogli zaoszczędzić swój czas.

Dnia 11 maja 2015 roku rozpocznie się modernizacja torowiska na ulicy Dąbrowskiego, od Botanicznej do Żeromskiego, modernizacji ulegnie też węzeł Dąbrowskiego – Żeromskiego i Przybyszewskiego. Długo oczekiwana modernizacja doczekała się entuzjazmu ze strony okolicznych mieszkańców oraz pasażerów tramwajów. Celem modernizacji jest nie tylko poprawienie stanu jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, ale przede wszystkim podniesienie standardu obsługi pasażerów komunikacji miejskiej, poprzez przyśpieszenie, usprawnienie oraz zintegrowanie przesiadek autobus-tramwaj. Zgodnie z życzeniami mieszkańców torowisko zostanie wyciszone, co podniesie komfort życia w tej części miasta. W związku z pracami prowadzonymi na terenie tej części miasta, od 11 maja zostanie zmieniona organizacja w ruchu.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu zmiana w organizacji ruchu na ul. Dąbrowskiego od 11 maja 2015 roku przedstawia się następująco:
1. Dotychczasowy dwukierunkowy odcinek ul. Dąbrowskiego pomiędzy ul. Szpitalną a Przybyszewskiego, w związku z przebudową, zmienia się w odcinek jednokierunkowy (kierunek od ul. Szpitalnej do ul. Przybyszewskiego).
2. Zachowane zostają wjazdy na przebudowywany odcinek ulicy od strony: ul. Polskiej, ul. Szpitalnej oraz ul. Szamotulskiej. Prace zakończyć się mają jesienią a całość torowiska do użytku zostanie oddana przed końcem 2015 roku.

Zmiany będą też dotyczyły transportu zbiorowego:
Od 11 maja zmianie ulegną trasy linii tramwajowych nr 17 i 18. Natomiast linie nr 2 i 7 zostaną zawieszone i zastąpione linią nr 27. Tramwaje nie będą kursować ulicami Zwierzyniecką i Kraszewskiego. Zmienią się także trasy linii autobusowych nr 50, 82, 91, 718, 719 i 239. Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku ul. Dąbrowskiego uruchomiona zostanie kursująca – jednokierunkowo – co około 10 minut linia autobusowa „za tramwaj” T2.

Linia T2:
OGRODY – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Szamarzewskiego – Szpitalna – OGRODY

Prosi się o szczególną ostrożność: kierowców pieszych oraz pasażerów komunikacji miejskiej, prosi się również na zwracanie uwagi na aktualnie obowiązującą organizację ruchu w tym rejonie.
Szczegółowe informacje znajdziecie państwo na stronach:

Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu oraz Poznańskich Inwestycji Miejskich

 

źródła: www.zdm.poznan.pl, www.pozim.pl