[prasówka] Inteligentne AGD made in Wielkopolska

Czy AGD może być inspirujące, innowacyjne i inteligentne zarazem? Amica Wronki S.A., jedna z najprężniej rozwijających się firm Wielkopolski, udowadnia, że tak. Już w połowie maja na polskim rynku pojawią się urządzenia z nowej linii Amica IN., w których wykorzystano najnowsze trendy panujące we wzornictwie oraz zastosowano innowacje technologiczne z myślą o komforcie, wygodzie i bezpieczeństwie użytkowników.

Amica Wronki S.A inwestuje w rozwój regionu. W kwietniu tego roku otwarto nową halę fabryczną we Wronkach, w której zatrudnienie znajdzie 200 osób. Teraz, największy polski producent sprzętu AGD, robi kolejny krok i rozpoczyna sprzedaż urządzeń z segmentu premium, udowadniając, że nowoczesny design i innowacje technologiczne mogą iść w parze.
„Wprowadzenie na rynek nowej linii Amica IN. to dla nas ważny moment. Nieustannie ulepszamy nasze produkty, aby odpowiedzieć na potrzeby nowoczesnych konsumentów, którzy wobec otaczających ich urządzeń mają coraz większe wymagania” – mówi Andrzej Sas, Wiceprezes Zarządu ds. Handlu i Marketingu w Amica Wronki S.A. – „Nowa linia Amica IN. ma pokazać nasze kompetencje w zakresie designu i technologii. Nie zapominamy jednak o tym, że podstawą naszych urządzeń niezmiennie jest użyteczność. Dlatego piekarnik ma przede wszystkim pomóc w przygotowaniu pysznych dań, zmywarka ma zapewnić czystość naczyń, a lodówka pomóc w utrzymaniu świeżości potraw. Dzięki innowacjom technologicznym konsument dostaje coś więcej. Otrzymuje produkt, nad którym może mieć jeszcze większą kontrolę, co przekłada się na większy komfort płynący z użytkowania urządzeń oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa” – dodaje.
Amica Wronki S.A., realizując konsekwentnie strategię HIT2023, w 2014 roku zainwestowała blisko 15% swoich wydatków inwestycyjnych w rozwój produktów i towarów. Nowa linia produktowa Amica IN. ma pomóc Amice w utrzymaniu pozycji lidera rynku w segmencie urządzeń do zabudowy (pod względem ilościowym i jakościowym Amica Wronki S.A. jest marką numer jeden w Polsce jeśli chodzi o sprzedaż piekarników i płyt).

W nowej linii nowoczesny design łączy się z najnowszą technologią. Wysokie kompetencje w obszarze designu potwierdzili jurorzy najbardziej prestiżowych konkursów na świecie, przyznając produktom Amica IN. nagrody: iF Design Award, a także Red Dot w kategorii Product Design. W urządzeniach wykorzystano innowacyjną technologię, dzięki której poszczególne urządzenia mogą komunikować się między sobą (np. okap automatycznie dostosowuje swoją pracę do ustawień płyty) i można nimi sterować za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej na smartfony i tablety.
Pierwsze urządzenia z nowej linii Amica IN. będą dostępne w sprzedaży już w maju, w lipcu zaś pojawi się już cała kolekcja, w skład której wchodzą: lodówka, płyta grzejna, okap, zmywarka, mały sprzęt AGD oraz piekarnik, będący sercem całej linii. Na rynkach europejskich sprzedaż zaplanowana jest na drugą połowę 2015 roku.