Majówka z Fiedlerem

Piątkowe popołudnie, 29 maja, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, razem ze swoimi rodzinami, spędzili na „podróżowaniu przez kontynenty”.

Uczniowie prezentowali swoje artystyczne umiejętności na scenie, przypominając zebranym jak żyć ekologicznie. Odbył się również pokaz mody ekologicznej. Do tańca w rytmie muzyki latynoskiej porwał wszystkich zespół „En la sombra trio”. Na najmłodszych czekały liczne atrakcje: dmuchane zamki, kule wodne, warsztaty plastyczne czy kontynentalny tor przeszkód. Nie zabrakło też czegoś dla łasuchów, można było skosztować pysznych domowych ciast i grillowanych kiełbasek. Szkoła w Nowej Wsi dba o promowanie zdrowego odżywiania wśród uczniów, dlatego na jednym ze stoisk dzieci mogły spróbować owoców z całego świata.

To prawdziwe święto szkoły. Rodzice, nauczyciele i uczniowie pracują cały rok, aby dziś spotkać się i razem świętowaćmówiła jedna z nauczycielek nowowiejskiej szkoły.

Świąteczna atmosfera udzielała się wszystkim, którzy przybyli tego dnia na festyn rodzinny.

Jestem tutaj co roku, zawsze jest tak samo wspaniale. Dzieci czekają na ten dzień z niecierpliwością, cieszą się, że mogą zabrać swoich rodziców do szkoły i spędzić z nimi czaspowiedziała babcia jednego z uczniów.

Pogoda dopisała i „Majówkę z Fiedlerem” można zdecydowanie uznać za udaną. Najważniejsze, że wokół było widać same szczęśliwe i roześmiane dzieci, a to chyba najlepsza nagroda dla organizatorów, którzy włożyli mnóstwo pracy i czasu, by piątkowe popołudnie było prawdziwym świętem Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera.

FOTOGALERIA