Dofinansowanie dla drogi Wierzchocin-Bielejewo

Kilka dni temu burmistrz Mirosław Wieczór podpisał umowę na dofinansowanie 0,7 km drogi gminnej Wierzchocin-Bielejewo w kwocie wysokości 125 tys. zł.

Całość tej drogi będzie wykonana z kostki brukowej. Całą inwestycję szacuje się na około 650 tys zł. Na najbliższej sesji rady MiG Wronki, która odbędzie się 27 maja, burmistrz Wieczór przedstawi projekt zmiany w budżecie na rok 2015, aby zapewnić wkład w budowę drogi gminnej. Po zabezpieczeniu środków w budżecie gminy, burmistrz ogłosi przetarg na wykonanie 0,7 km nawierzchni drogi Wierzchocin-Bielejewo. Inwestycja zostanie wykonana w tym roku budżetowym.

Zapytaliśmy o zdanie na temat tej inwestycji jedną z mieszkanek Bielejewa:

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, że gmina zajęła się budową tej drogi, ponieważ jest to już stara i bardzo zniszczona trasa, zrobienie jej na nowo przyniesie wiele korzyści. Taka inwestycja ma przyszłość, bo wielu ludzi będzie korzystać z tej drogi. Wszędzie dookoła daleko, a „Trajba” (jak nazywają tę trasę mieszkańcy – przyp. red.) to szybszy sposób na dojechanie do Wronek, Międzychodu, Sierakowa i nie tylko. Niestety stan tej drogi jest po prostu zły i trzeba zrobić wielkie koło, żeby dojechać np. do Międzychodu, a po co skoro ta droga leży odłogiem? Rowerzyści czy panie, które uprawiają trekking będą miały do tego idealne miejsce, a poza tym dzieci, mieszkające w naszej wsi, będą miały gdzie pójść na spacer czy pojeździć na rowerze lub wrotkach.

 

AKTUALIZACJA 

Przetarg na przebudowę drogi gminnej Wierzchocin – Bielejewo rozstrzygnięty!

Wykonawcą inwestycji została Firma Budowlana HERZOG z Nowego Tomyśla. Za kilka dni burmistrz podpiszę umowę. Czas na wykonanie przebudowy drogi to 60 dni od podpisania umowy. Droga powinna zostać wykonana i oddana do użytku pod koniec października.

Inwestycja jest dofinansowana z budżetu województwa wielkopolskiego w ramach środków na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych,

                                                                                                                                   Jakub Maciejewski

11195518_469278483230183_90055131_n 11225821_469278263230205_817924616_n