Wronki nową stolicą skoków narciarskich?

Wczoraj w godzinach popołudniowych Adam Małysz udzielając wywiadu dla jednej z czołowych stacji telewizyjnych stwierdził, że zauważył nowe miejsce do powstania skoczni narciarskiej.

Przejeżdżając ostatnio przez Wielkopolskę trafiłem do Wronek. Okazuje się, że w tej miejscowości występują idealne warunki do stworzenia skoczni narciarskiej o podobnych warunkach jak w Wiśle.

Powiedział Adam Małysz jednej z czołowych stacji telewizyjnych.

Zapytaliśmy menadżera słynnego skoczka o to, jakie miejsce zostało wytypowane na budowę wronieckiej skoczni narciarskiej i jakie będą koszty wyżej wymienionej inwestycji, oraz czy mieszkańcy będą mogli z niej korzystać.

Miejsce znaleźliśmy wzdłuż nowej drogi nr 140. Z racji tego, że usytuowanie terenu musi być w lesie – stwierdziliśmy wraz z inwestorami, że wykupimy dużą działkę od Lasów Państwowych. Musimy mieć dużo miejsca w zapasie, aby móc je odsprzedać chętnym przedsiębiorcom chcącym wybudować hotele i restauracje dla skoczków oraz vipów.
Szacowany koszt inwestycji to 5 milionów 650 tysięcy złotych. Mieszkańcy miasta, jak i całej gminy będą mogli korzystać ze skoczni ze specjalną zniżką. Wystarczy, że w dowodzie osobistym, będą mieli adres zameldowania we Wronkach. Prace zaczniemy w styczniu 2017 roku, jeżeli Lasy Państwowe sprzedadzą nam teren jeszcze w tym roku.

Powiedział nam Michał Rzeciński – menadżer Adama Małysza.

Zwróciliśmy się do Lasów Państwowych z zapytaniem o powyższą inwestycję, jednak rzecznik prasowy nie chciał nam niczego powiedzieć, gdyż nadal trwają negocjacje. Powołując się jednak na źródło przy Lasach Państwowych dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że miejscem inwestycji ma być działka 80398/1.

Domniemane miejsce inwestycji (fot. geoportal.gov.pl)
Domniemane miejsce inwestycji (fot. geoportal.gov.pl)

Menadżer Adama powiedział nam prywatnie, że również planowana jest budowa toru wyścigowego gdzieś w powiecie szamotulskim. Gdzie? Niestety tego jeszcze nie wiadomo.

 

[AKTUALIZACJA 01.04.2015 – 22:15]

Prima Aprilis! Powyższy artykuł został w całości zmyślony na dzisiejszy dzień pełen żartów. Wszystkie sytuacje zostały zmyślone, a zdjęcie to fotomontaż.
Pozdrawiamy, Redakcja MojeWronki.pl. :)