Wronczanin najlepszy spośród 300 uczniów z Wielkopolski!

11 szóstoklasistów z Kornelówki pojawiło się 20 marca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, by wziąć udział w wojewódzkim konkursie matematycznym.

Organizatorem drugiej edycji konkursu „Horyzonty Matematyki”, skierowanego do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego, jest Gimnazjum nr 12 w Poznaniu wspólnie z Poznańską Fundacją Matematyczną oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM.

Do udziału w nietypowym konkursie zachęciła uczniów pani Alicja Raś, nauczycielka matematyki z SP2. Konkurs nie obejmuje zakresu programowego matematyki w szkole podstawowej. Startujący w nim uczniowie uważnie wysłuchują akademickiego wykładu, mogą robić notatki, by ostatecznie wykazać się umiejętnością przetwarzania informacji, umiejętnością myślenia, działania matematycznego, niepodlegania „szkolnym schematom”. Można się przekonać czy szkoła przygotowała uczniów do niestandardowych sytuacji edukacyjnych.

Uczestnicy tegorocznych „Horyzontów” wysłuchali wykładu pt. „Ciągi liczbowe”, a potem rozwiązywali zadania dotyczące tego tematu. W rywalizacji wzięło udział 300 uczniów z całej Wielkopolski. Pięcioro uczestników uzyskało taką samą ilość punktów, niezbędna więc była dogrywka. Zwycięzcą został uczeń naszej Szkoły Podstawowej nr 2 z Wronek,  Marek Regdosz!

To duży sukces. Marek fantastycznie sprostał matematycznemu wyzwaniu. Może za kilka lat zostanie studentem Wydziału Matematyki UAM.

Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 we Wronkach

Źródło: wronki.pl