Prognoza pogody na majówkę

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Wronek 2015. Warto więc zaznajomić się z sytuacją pogodową na najbliższe trzy dni.

01.05

Pogoda w pierwszy dzień majówki raczej nie będzie nas rozpieszczała. Temperatura będzie wynosiła od 5°C do 15°C. Odczuwalna temperatura będzie niższa o 3°C. Ciśnienie będzie delikatnie spadać od 1010hPa do 1005hPa. Wiatr zachodni do 20km/h, w porywach do 50km/h. Zachmurzenie duże w godzinach porannych, po południu przewidywane jest małe zachmurzenie. Przez cały dzień, a zwłaszcza w godzinach porannych przewidywane są przelotne opady deszczu spowodowane głęboką konwekcją. Niewykluczone są również burze.

02.05

Drugi dzień maja przyniesie nam dużo słońca. Temperatura wynosić będzie od 2°C do 15°C. Odczuwalna będzie niższa o 1°C. Ciśnienie wynosić będzie od 1005hPa do 1012hPa. Wiatr północno-zachodni do 16km/h, w porywach do 30km/h. Zachmurzenie małe, porankiem możliwe średniej gęstości mgły. Przewidywanych opadów brak.

03.05

Ostatni dzień pierwszego majowego weekendu będzie ciepły. Temperatura wynosić będzie od 4°C do 16°C. Ciśnienie wynosić będzie od 1012hPa do 1008hPa. Wiatr południowo-wschodni do 25km/h. Zachmurzenie średnie. Przewidywane są przelotne opady deszczu.

 

Warto również pamiętać, że przedstawiane wartości temperatury są wartościami maksymalnymi liczonymi od wschodu do zachodu słońca. Po zachodzie temperatura zacznie bardzo szybko spadać poniżej 10°C w każdym dniu. Przed wyjściem do Olszynek warto zaopatrzyć się w ciepłe bluzy i kurtki, a nawet, 1 maja, w parasole.

Jest to oficjalna prognoza pogody portalu mojeWronki.pl.