Wronieccy strażacy na podium

W sobotę 28 lutego, w Kaźmierzu, w sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum odbył się I Powiatowy Turniej Drużyn Pożarniczych w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Starostwa Powiatowego.

 

Do turnieju przystąpiło osiem zespołów, które reprezentowały wszystkie gminy powiatu szamotulskiego, a także drużyna komendy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach. Ekipy podzielono na dwie grupy, mecze były rozgrywane każdy z każdym, a dwie najlepsze awansowały do półfinałów.

Wronieccy strażacy swoje zmagania rozpoczęli z druhami z Piotrowa, pokonując ich 5:2. Następnie zmierzyli się ze strażakami z Sarbii i Grzebieniska, wygrywając 3:2. Ostatni mecz decydował o tym, z którego miejsca wronieccy strażacy awansują do półfinałów, ich bezpośrednim rywalem byli reprezentanci PSP Szamotuły. Mecz zakończył się zwycięstwem szamotulan 3:2.

W półfinale, rywale wronczan – OSP Lubocześnica – nie pozostawili naszym reprezentantom złudzeń i pokonali ich pewnie – 5:1.  W „małym finale”, wronczanie zmierzyli się z OSP Ostroróg, pokonując ich 5:2. W finale, pogromcy ochotników z Wronek okazali się lepsi od „państwówki”, wygrywając spotkanie 1:0, a co za tym idzie, cały turniej. Królem strzelców turnieju został Michał Łach z drużyny PSP Szamotuły, natomiast najlepszym bramkarzem Tadeusz Kowalczyk, również z tej drużyny.

Drużyna OSP Wronki wystąpiła w składzie: Mateusz Derak, Arkadiusz Hodrych, Maciej Wyder, Krystian Woźny, Leszek Łuczak, Mikołaj Kaczmarek, Arkadiusz Kaczmarek, Michał Kaczmarek, a także dwójka redaktorów portalu mojeWronki: Karol oraz Radosław Grajewscy. Opiekunem drużyny był Tomasz Pospieszny.

 

turniej-strazacki2Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii