Sala w Chojnie nie do wynajęcia?

Ponad miesiąc temu obecny sołtys Chojna, Jarosław Mikołajczak na stronie internetowej www.chojno.pl zamieścił informację dla osób, które wykazują chęć wynajęcia niedawno odnowionej sali wiejskiej w Chojnie.

 

Jarosław Mikołajczak, w artykule poświęconym terminom zajętości sali w Chojnie, zamieścił ogłoszenie, w którym informuje, że na ten i na najbliższy rok sala wiejska w Chojnie nie nadaje się do wynajmu na uroczystości rodzinne. Na stronie Chojna tej informacji już nie ma, burmistrz Mirosław Wieczór, kilka dni po opublikowaniu oświadczenia na stronie wystosował pismo do sołtysa Mikołajczaka wzywając go do natychmiastowego usunięcia ze strony wyżej wymienionego artykułu.

Wspomniany tekst dezinformuje opinię publiczną, podaje nierzetelne informacje, a także wywołuje niepokój u potencjalnych najemców i chojeńskiej społeczności.

Fragment listu do Jarosława Mikołajczaka. 

W rozmowie telefonicznej z sołtysem Chojna, powiedział nam, że na tę chwilę brakuje najpotrzebniejszego wyposażenia kuchennego jak i salowego, tj. krzeseł, stołów. Na sali jest niesprawna klimatyzacja i wentylacja, a kratka przed wejściem do sali jest za mała i nie spełnia swojego zadania, co skutkuje tym, że na parkiet jest wnoszone błoto i piach. Czyli właściwie to, co znalazło się na stronie w oświadczeniu.

Poniżej prezentujemy całe oświadczenie sołtysa Jarosława Mikołajczaka. 

Chojno1 Chojno2 Chojno3

A tutaj prezentujemy list od Burmistrza do Sołtysa. 

List Chojno

 

 

Jak widać nie tylko SMS-y o likwidacji szkoły wywołały niemałą aferę w Urzędzie Miasta, co dalej z salą? Przypomnijmy, że w listopadzie zeszłego roku po dość sporym remoncie, sala została oddana do użytku publicznego. Łączny koszt remontu wyniósł ponad milion złotych.