Kolejny nietrzeźwy kierowca

Tym razem wronieccy policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy podczas kontroli drogowej przy ulicy Mickiewicza, która miała miejsce w minioną sobotę. 

Kierowca samochodu marki Renault Laguna został zatrzymany do kontroli o godz. 14.10. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach, kierujący nie miał przy sobie również wymaganych dokumentów:

Policjanci z Wronek zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. 45-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Wronek. Dodatkowo mężczyzna popełnił wykroczenie, za które grozi mu grzywna.

Podczas wykonywanych przez policjantów czynności, okazało się, iż 45-letni mieszkaniec miejscowości Stróżki nie miał przy sobie wymaganych dokumentów – prawa jazdy oraz dokumentów od pojazdu.

Ponadto w trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Sprawdzili więc alkotestem stan jego trzeźwości. Okazało się, że 45-latek miał 0,84 promila alkoholu w organizmie i wynik wzrastał przy każdym kolejnym badaniu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia. Należy też pamiętać o grzywnie za nieposiadanie wymaganych dokumentów. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji we Wronkach.