Badanie techniczne kładki

Wczoraj z powodu kontroli technicznej, na kilka godzin zamknięta została wroniecka kładka. Spytaliśmy o wstępne wyniki.

Badania techniczne wykonywane przez naukowców z Politechniki Gdańskiej w ramach obsługi gwarancyjnej, polegały na pomiarze parametrów nośności. Zanim część nurtowa została poddana próbnemu obciążeniu, pracownicy firmy Eurovia zamontowali na elementach kładki czujniki. Dzięki nim za pomocą specjalnego urządzenia, obecny na miejscu geodeta mógł później dokładnie zmierzyć ugięcie konstrukcji oraz naprężenie jej łuku. Na pracach przygotowujących obiekt do zasadniczej części badań skorzystali nieliczni piesi i rowerzyści, którzy mogli wciąż korzystać z kładki. Na miejsce w tym czasie przyjechały już 4 ciężarówki, wykorzystane później do obciążenia części nośnej konstrukcji.

DSC01196_20150320204435038_20150320210939412

Pracownicy odpowiedzialni za zebranie informacji i przekazanie ich naukowcom z Politechniki Gdańskiej zapytani o wyniki odpowiedzieli, że:

wstępne wyniki jakie posiadamy na ten moment są nadspodziewanie dobre, lepsze niż zakładaliśmy. Oficjalne wyniki powinny być dostępne za jakiś tydzień, dwa, kiedy dane zebrane podczas badań technicznych zostaną przeanalizowane przez naukowców z Gdańska.

Zatem czekamy.