Ponad 6 mln na oświatę

W środę 18 lutego br. odbyła się IV sesja Rady Powiatu Szamotulskiego. Gościem obrad był między innymi Krzysztof Paszyk – Przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczący Sejmiku zapewnił, że jest otwarty na współpracę z radnymi i liczy na aktywność powiatu szamotulskiego w pozyskiwaniu środków w nowej perspektywie finansowej z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wśród przyjętych uchwał najważniejszą dla nas, mieszkańców Wronek, jest ta dotycząca zmian w budżecie powiatu na 2015 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Szamotulskiego. Wprowadzone zmiany pozwolą między innymi na złożenie wniosków na dofinansowania modernizacji infrastruktury sportowej przy szkołach prowadzonych przez powiat.

Planowane jest złożenie wniosku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – dokładniej do Departamentu Sportu i Turystyki na zadanie „Budowa bieżni i skoczni przy Zespole Szkół nr 2 we Wronkach„.

Inne wnioski mają dotyczyć modernizacji infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach (budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni) oraz budowa hali widowiskowo-sportowej przy wspomnianej szkole. Łączna wartość tych trzech projektów, przewidzianych do realizacji do roku 2018, to 6,5 mln zł.

Źródło: Powiat-Szamotuły.pl