Prawie półtora tysiąca Kart Dużej Rodziny

W minionym tygodniu starosta Józef Kwaśniewicz wręczył kolejne Karty Dużej Rodziny Powiatu Szamotulskiego. Karty pomyślane są jako udogodnienie dla rodzin wielodzietnych i zastępczych, podnoszące zwłaszcza jakość życia dzieci w tych rodzinach. Zachęcając przedsiębiorców do udzielania rabatów, chcemy ukazywać powiat szamotulski jako wspólnotę i samorząd przyjazny rodzinom.

W projekt dotychczas włączyło się 48 podmiotów z terenu powiatu. Zainteresowanie firm nadal rośnie – Powiatowe Centrum R regularnie odpowiada na zapytania w tej sprawie. Jednocześnie wciąż wpływają nowe wnioski o Karty – dotychczas wystawiono ich aż 1432, dla indywidualnych klientów, tworzących 282 rodziny. O Kartę może ubiegać się każda rodzina, mieszkająca w powiecie szamotulskim, wychowująca co najmniej troje dzieci oraz każda rodzina zastępcza.

Sympatycznym akcentem każdego spotkania, na którym wręczane są Karty Dużej Rodziny Powiatu Szamotulskiego, jest zapewnienie drobnych atrakcji dzieciom, przybywającym z rodzicami do Zamku Górków. Nie inaczej było tym razem – rodzice odbierali Karty w sali koncertowej, a w rycerskiej milusińskimi zajmowały się panie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Najmniejsze dzieci pozostały oczywiście przy rodzicach, z bardzo bliska obserwując z wielkim zainteresowaniem, co się dzieje.


Maciej Fliger
rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szamotułach